وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

گستره جغرافیایی رزمندگان حلقه ای دیگر به وحدت ملی اضافه كرد

گستره جغرافیایی رزمندگان حلقه ای دیگر به وحدت ملی اضافه كرد عطر و تن: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: با هشت سال جنگ یك حلقه دیگر برای وحدت ایران به وجود آمد و امروز همه اقوام ایرانی یك تاریخ مشترك باهم دارند.به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس ضمن عرض تسلیت به مناسبت حادثه حمله تروریستی در اهواز در سخانی بیان كرد: دفاع مقدس برای ما ایرانیان و تاریخ ما «لیلة القدری» است، اگر لیلة القدر شب نزول ملائك بوده و تقدیر یك سال ما تعریف می گردد و شبب برتر از هزار ماه است بطور قطع هشت سال دفاع مقدس هم چنین جایگاهی را در ایران دارد و این تفسیر و تعبیر گزاف گویی نیست.

وی افزود: از زوایای مختلف می توان این تعریف را تعبیر كرد، در تاریخ ایران در حدود ۲۰۰سال گذشته حافظه تاریخی ما در نبردهای ایرانی با خارجی ها حافظه شكست است و چه در اواخر صفویه و چه تا دوره های بعدی یك فضا تزلزل ملی را نشان می داد. هشت سال دفاع مقدس حافظه تاریخی را تغییر داد و ما در جنگی قرار گرفتیم كه دو امپراطوری شرق و غرب بر ما هجوم آوردن و با هدف تجزیه ما به میدان آمدند اما باوجود همه این ائتلاف جهانی ضد ایران ما از جنگ سربلند بیرون آمدیم و یك وجب از خاك خویش را تسلیم دشمن نكردیم. همینطور حافظه شكست پذیر دویست ساله را عوض كردیم و نشان دادیم هشت سال مقاومت می نماییم اما تسلیم نمی شویم.

صالحی خاطرنشان كرد: خصوصیت تاریخی و اقلیمی ایران به گونه ای است كه تنوع اقوام و مذاهب در آن وجود دارد، اما وحدت ایرانیان در طول سال های پیش با استفاده از دین و زبان شكل می گرفت، اما در دوان هشت سال دفاع مقدس گستره جغرافیای رزمندگان از شرق به غرب، از شمال به جنوب یك حلقه دیگر را به وحدت ملی اضافه كرد و تمام اقوام ایرانی با حس مشترك در كنار هم برای ارزش های انقلابی، ملی و دینی جنگیدند.

وی اضافه كرد: با هشت سال جنگ یك حلقه دیگر برای وحدت ایران به وجود آمد و امروز همه اقوام ایرانی یك تاریخ مشترك باهم دارند و آن هم هشت سال دفاع مقدس است كه خاطرات شیرین و تلخ با آن دارند، شهدای ادیان توحیدی و اقوام مختلف همه در كنار هم قرار گرفتند تا از ارزش های ملی، انقلابی و دین حفاظت كنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح كرد: این هشت سال برای انسجام ملی بسیار كمك كننده بود، ما در هیچ دوره تاریخی چنین تجربه ای برای وحدت را نداریم، فرصتی كه هشت سال دفاع مقدس برای الگودهی به ما داد خیلی مهم بود. گستره ایرانیان در دفاع مقدس بسیار فراوان است و از منظر جنسیت، مذاهب، اقوام، طبقات اجتماعی و گروه سنی همه در كنار هم قرار گرفتند، تنوع حضور در هشت سال دفاع مقدس آنقدر بالا است كه برای هر فردی الگوهای زیادی وجود دارد، دفاع مقدس این فرصت را بوجود آورده است كه هركسی برای خودش شخصیت های بزرگ را پیدا كرده و الگو قرار دهد.

وی در انتها اظهار داشت: یك اقیانوس وسیعی در این دفاع مقدس وجود دارد كه می توان برای الگو استفاده كرد، این هشت سال را می توان بعنوان نقطه ابدیت برای ایران اسلامی و ماندگاری آن نگاه كرد، همینطور از اصحاب فرهنگ و هنر كه هركدام ذوق و هنری دارند می توان برای تصویرسازی این ذخیره بهره برد تا بتوان از این ذخیره بهره لازم را برد.
1397/07/03
14:48:23
5.0 / 5
5052
تگهای خبر: فرهنگ , ماندگاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه