محققان دانماركی عنوان می كنند؛

پیش بینی زودهنگام زوال عقل

پیش بینی زودهنگام زوال عقل عطر و تن: به قول محققان، مبادرت به موقع در كنترل فشارخون بالا، سیگار كشیدن، دیابت، چاقی، افسردگی و كاهش شنوایی از مبتلا شدن به زوال عقل پیشگیری كرده یا آن را به تعویق می اندازد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، طبق نتایج یك تحقیق جدید زوال عقل از ۱۰ سال پیش از شروع بیماری قابل پیش بینی است. مشكل زوال عقل پس از ۶۰ سالگی با از دست دادن مرحله به مرحله حافظه بروز می كند.
از دست دادن حافظه یكی از مشخصه های اصلی زوال عقل است اما افراد مبتلا به این بیماری با از دست دادن حس مسیریابی، احساسات و سایر ابعاد رفتارهای شناختی هم روبرو هستند.
حال محققان دانماركی دریافته اند كه این مشكل زودتر قابل پیش بینی است و می توان به پیشگیری آن در افراد با ریسك بالا كمك كرد.
«روث فریك اشمیت»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه كپنهاگ، عنوان می كنند: «اگر افراد در معرض ریسك بالا مبتلا شدن به زوال عقل نظیر افراد مبتلا به فشارخون بالا، دیابت، چاقی، افسردگی، كاهش شنوایی و افراد سیگاری بموقع تحت درمان و كنترل بیماری شان قرار گیرند می توان اقدامات پشگیرانه برای كاهش فاكتور پرخطر پیش از شروع بیماری انجام داد و بیماری را به تاخیر انداخت.»
در این مطالعه، داده های مربوط به ۱۰۴، ۵۳۷ فرد دانماركی بررسی گردید. محققان سفارش می كنند افراد در معرض خطر بهتر است با پزشك شان برای پیشگیری از مبتلا شدن به زوال عقل مشورت كنند.

1397/06/25
14:40:50
5.0 / 5
5039
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه