گزارش جدید محققان؛

ارتباط كیفیت پایین بهداشت و سلامت با مرگ سالانه ۵ میلیون نفر

ارتباط كیفیت پایین بهداشت و سلامت با مرگ سالانه ۵ میلیون نفر عطر و تن: نتایج یك تحقیق جدید نشان داده است مراقبت های ضعیف بهداشتی و سلامت سالانه باعث مرگ حدود ۵ میلیون نفر در كشورهای كم درآمد و با درآمد متوسط می گردد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، محققان دانشگاه هاروارد در این مطالعات دریافتند ۳.۶ میلیون نفر دیگر هم به علت عدم دسترسی به مراقبت های بهداشت و سلامت جان شان را هرساله از دست می دهند.
به گفته محققان، درحالیكه خیلی از این كشورها روند پیشرفت خوبی در زمینه دسترسی به مراقبت های بهداشتی داشته اند، اما یافته ها نشان داده است كیفیت ضعیف مراقبت های بهداشتی بیش از دسترسی ضعیف به این خدمات باعث مرگ و میر می گردد.
طبق این یافته ها، شمار مرگ و میرهای جهان در سال به علت مراقبت های بهداشتی كم كیفیت، ۵ برابر بیشتر از تعداد مرگ های ناشی از HIV/ایدز (۱ میلیون) و بیش از سه برابر مرگ ناشی از دیابت (۱.۴ میلیون) است.
مراقبت سلامت با كیفیت ضعیف دلیل اصلی مرگ ناشی از بیماری های قابل درمان همچون ۸۴ درصد مرگ های قلبی-عروقی، ۸۱ درصد بیماری های قابل پیشگیری با واكسن، ۶۱ درصد مشكلات نوزادان، و نیمی از مشكلات حاملگی و زایمان، سوانح جاده ای، بیماری سل، HIV و سایر بیماری های عفونی است.
دسترسی ضعیف به بهداشت و درمان، فاكتور نسبتا بزرگی در مرگ های ناشی از سرطان (۸۹ درصد)، مشكلات روانی و عصبی (۸۵ درصد)، و مشكلات مزمن تنفسی (۷۶ درصد) هم است.

1397/06/20
15:48:18
5.0 / 5
4489
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه