خواهرزاده فروغ فرخزاد:

همه می دانند خانه برای فرخزادهاست

همه می دانند خانه برای فرخزادهاست عطر و تن: به دنبال بیان شدن اظهاراتی از جانب مسئولان میراث فرهنگی استان تهران در خصوص این كه برای ثبت خانه كوچه خادم آزاد از تعلق آن به فرخزادها اطمینان ندارند، فرزند پوران فرخزاد می گوید: همه می دانند این خانه متعلق به فرخزادهاست و به سند احتیاج ندارد.افسانه بیات - فرزند پوران و خواهرزاده فروغ فرخزاد - به دنبال انتشار خبرهایی در خصوص تخریب خانه پدری فرخزادها در محله امیریه تهران در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: از ماه ها پیش آگاه شدیم مقرر است این خانه تخریب شود. اقداماتی هم از سوی دایی من صورت گرفته كه جوابی داده نشده است. این خانه سال ها پیش به فروش رفته و صاحبش كس دیگری بود كه پس از فوت او، بچه هایش می خواهند آن را تخریب و آپارتمان سازی كنند. تنها كاری كه از دست ما برمی آید این است كه دست به دامان میراث فرهنگی شویم.

او درباره این كه آیا سندی درباره ارتباط فرخزادها با این خانه وجود دارد یا خیر، اظهار داشت: سند از كجا داشته باشیم؟ اگر خود پدربزرگم هم بود خانه ای را كه می فروشند سندش را نگه نمی دارند. این مورد به سند احتیاج ندارد؛ همه دنیا می دانند این خانه متعلق به فرخزادهاست. تمامی همسایه ها سال ها آن جا بودند و می دانند؛ اگر به محله بروید و حتی در حوالی محله از هر كسی بپرسید خانه فرخزادها كجا بوده است این خانه را نشان می دهند. همه می دانند. حتی چند باری چند گروه فیلمبرداری از آلمان آمده و از این خانه فیلمبرداری كرده و فیلم ساخته اند. همه این ها سند است.

خواهرزاده فروغ فرخزاد با ابراز تأسف از تخریب خانه فرخزادها تصریح كرد: فرخزادها در دل ملت ایران جا دارند و با تخریب خانه كه فراموش نمی شوند؛ اما فكر می كنم آقایان مسئول باید كاری كنند و جلو تخریب خانه را بگیرند. این خانه متعلق به همه مردم ایران است نه فقط متعلق به فرخزادها. بسیار متأسفم و كاری هم از دست ما برنمی آید. درست است كه خانه سال ها پیش فروش رفته اما پوران و فروغ فرخزاد در آن جا رشد كردند و تعجب می كنم كه چرا تابحال میراث فرهنگی كاری برای نگهداری آن جا نكرده است. بطور قطع خانواده فرخزاد به گردن ادبیات ایران حق دارند و این خانه نباید از بین برود.
1397/05/07
14:39:55
5.0 / 5
4768
تگهای خبر: فرهنگ , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه