آماده باش اورژانس كشور برای اجرای طرح تابستانه

آماده باش اورژانس كشور برای اجرای طرح تابستانه عطر و تن: سخنگوی سازمان اورژانس كشور اظهار داشت: طرح تابستانه از امروز (پنجشنبه) ۲۴ خرداد ماه آغاز می گردد و نیروهای اورژانس در این طرح در چندین حوزه فعالیت می نمایند.


به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، مجتبی خالدی، در مورد تمهیدات اورژانس برای طرح تابستانه اظهار نمود: طرح تابستانه از ۲۴ خرداد آغاز می گردد و نیروهای اورژانس در چند حوزه همچون بخش پیش بیمارستانی فعالیت می نمایند كه در این قسمت ۲۵۰۰ پایگاه اورژانس در سطح كشور در حالت آماده باش قرار دارند و همینطور از ۴۰۰۰ دستگاه آمبولانس ۶۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۵۰ دستگاه موتورلانس، دو فروند آمبولانس دریایی و همینطور ۳۳ فروند بالگرد استفاده می گردد. سخنگوی سازمان اورژانس كشور افزود: در طرح تابستانه اولویت اصلی ما جاده های كشور است و تاكید داریم كه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ آمبولانس ها در كنار جاده ها مستقر شوند تا دسترسی مردم به عوامل اورژانس سریعتر صورت گیرد.

وی ادامه داد: همینطور تمهیدات لازم برای تجهیز نیروهای اورژانس و امكانات مورد نیاز برای خدمات رسانی همچون تجهیزات مصرفی و غیر مصرفی و در نظر گرفتن موارد مورد نیاز برای مسائلی همچون گرما زدگی و غرق شدگی اندیشیده شده و دستورالعمل های لازم هم در این راستا به مراكز درمانی، اروژانس های بیمارستان های كشور با عنایت به اینكه آنها نقطه اتصال اورژانس پیش بیمارستانی و بخش درمان هستند، داده شده است.

خالدی در مورد مزیت های بكارگیری بالگردهای اورژانس برای امداد رسانی، اظهار داشت: عوامل امدادی معمولا در جاده های اصلی كشور مستقر می شوند و یكی از نگرانی های مردم عموما این است كه اگر از جاده های اصلی فاصله بگیرند آیا در صورت بروز اتفاق، امداد رسانی به آنها انجام می گردد یا خیر؟ كه در این راستا بالگردها كمك بسیاری هستند تا در مناطق صعب العبور حضور داشته باشند. یكی دیگر از مزیت های بكارگیری بالگردها، توانمندی آنها در انتقال بیشتر مصدومان به مراكز درمانی است. و بنابراین ما درخواست دادیم بالگردهای اورژانس در آینده هم افزایش پیدا كند.

او همینطور اظهار داشت: مجموعا در طرح تابستانه امسال ۱۴ هزار نیرو شركت می كنند و امیدواریم كه بتوانیم به خوبی به هموطنان مان خدمت رسانی نماییم.

1397/03/25
12:42:52
5.0 / 5
4868
تگهای خبر: بیمار , جشن , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه