سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به مهر مطرح كرد:

واكنش به ادعای ورشكستگی بیمارستانهای خصوصی، جزئیات افزایش تعرفه

واكنش به ادعای ورشكستگی بیمارستانهای خصوصی، جزئیات افزایش تعرفه عطر و تن: سخنگوی وزارت بهداشت از افزایش ۸ درصدی تعرفه هتلینگ در بیمارستان های خصوصی اطلاع داد و اظهار داشت: برای مدیریت بیمارستان ها می بایست از ابزارهای مدیریتی نوین اقتصادی دنیا استفاده نماییم.به گزارش خبرنگار، دكتر ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست خبری و در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص اینكه بیمارستان های خصوصی ادعا می كنند با تعرفه ۵ درصدی دچار ورشكستگی خواهند شد، اضافه كرد: اشغال تخت در بیمارستان های خصوصی كشور به صورت میانگین ۶۰ درصد است كه نشان داده است از ظرفیت موجود تخت ها به درستی استفاده نمی گردد.
وی با اشاره به اینكه اغلب بیمارستان های خصوصی در شهرستان ها و تعدادی از بیمارستان های خصوصی در تهران بیمه پایه را دریافت می كنند، تصریح كرد: ۷۰ تا ۸۰ درصد مابقی درآمد بیمارستان های خصوصی از محل بیمه تكمیلی است.
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به رشد ۸ درصدی هتلینگ بیمارستان های خصوصی و دولتی اضافه كرد: این افزایش رشد تعرفه در بخش هتلینگ حدودا برابر با نرخ تورم است.
وی ادامه داد: در مبحث حق الزحمه جراحی، مشاوره و... رشد تعرفه صفر درصد بوده است.
حریرچی با بیان این مطلب كه حق الزحمه بستری حرفه ای در بیمارستان های خصوصی صفر درصد و همینطور حق الزحمه بستری فنی ۲.۵ درصد بوده است، اضافه كرد: حق الزحمه كد ۷ و ۸ در بیمارستان های خصوصی ۱۰.۲ درصد برای حرفه ای و برای فنی ۱۳ درصد افزایش داشته است.
سخنگوی وزارت بهداشت همینطور از افزایش ۹ درصدی تعرفه دارو و لوازم پزشكی در بیمارستان های خصوصی و دولتی اطلاع داد و اظهار داشت: متاسفانه بیمارستان های خصوصی كه با ۴۰ الی ۶۰ تخت اداره می گردند، انتظار دارند كه تعرفه های آنها افزایش یابد، در صورتی كه امروزه مدیریت بیمارستان ها بر مبنای ۲۰۰ الی ۴۰۰ تخت است، از همین رو می بایست از ابزارهای مدیریتی نوین اقتصادی دنیا در بیمارستان های كشور استفاده نماییم.
وی در ادامه به جزئیات افزایش تعرفه ها در سال۹۷ اشاره نمود و اضافه كرد: در تعرفه ویزیت، رشد ۶ درصدی را شاهد می باشیم به صورتی كه بلیت پزشك عمومی در بخش خصوصی ۲۴ هزار و ۵۰۰، متخصص ۳۸ هزار و ۴۰۰ و فوق تخصص ۴۷ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده است.
حریرچی اظهار داشت: متوسط زمان معاینه بیمار برای پزشك عمومی ۱۵دقیقه، پزشك متخصص ۲۰ و فوق تخصص ۲۵ دقیقه اعلام شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت نرخ ویزیت پزشك عمومی در بخش دولتی ۱۱ هزار و ۸۰۰، پزشك متخصص را ۱۴ هزار و ۸۰۰ و فوق تخصص را ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام نمود و اظهار داشت: بیمه ها در مورد تعرفه بیمارستان های خصوصی فقط معادل تعرفه دولتی را تحت پوشش قرار می دهند به صورتی كه بیمار در هنگام بستری در بخش دولتی ۱۰ درصد و برای سرپایی ۳۰ درصد پرداخت دارد كه همین ارقام در بخش خصوصی توسط بیمه ها پوشش داده می گردد و مابه التفاوت آن را باید از جیب پرداخت كند.
وی در ارتباط با كیفیت خدمات درمانی در بیمارستان های خصوصی و دولتی اضافه كرد: مردم مطمئن باشند از لحاظ كیفیت جراحی و درمان بیماری ها و همینطور انجام آزمایش ها هیچ تفاوتی بین بخش دولتی و خصوصی نیست.
حریرچی در ارتباط با مبحث واردات داروی چینی به كشور تصریح كرد: رسما اعلام می نماییم هیچ گونه واردات داروی چینی نداریم و هر جا مشاهده شد داروی چینی وجود دارد، آن را به سامانه ۱۹۰ اعلام كنند زیرا اگر داروی چینی وجود داشته باشد قاچاق محسوب شده و با متخلفان برخورد قانونی می گردد.

1397/02/18
12:37:31
5.0 / 5
4542
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه