عباس سحاب و هشتاد سال كوشش برای كارتوگرافی ایران

عباس سحاب و هشتاد سال كوشش برای كارتوگرافی ایران عطر و تن: عضو هیات علمی گروه فرهنگ و زبان های باستانی و ایران شناسی دانشگاه تهران از برگزاری مراسم بزرگداشت ˮعباس سحابˮ پدر دانش كارتوگرافی ایران و تولید كننده نخستین كره جغرافیایی و اطلس های جغرافیایی ایران در دانشگاه تهران اطلاع داد.


علی شهیدی در گفت وگو با ایسنا با بیان این كه این آئین بزرگداشت توسط دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، انجمن ایران شناسی و موسسه جغرافیایی و كارتوگرافی سحاب برگزار می شود، اضافه كرد: در این مراسم از كتاب «۸۰ سال كارتوگرافی، یادنامه استاد سحاب» با ارائه ۵۰ مقاله از استادان ایران شناسی، تاریخ و جغرافیا و كارتوگرافی ایرانی و اروپایی كه در ۵۰۰ صفحه چاپ شده است، رونمایی می گردد.

به گفته ی این ایران شناس در این آئین استادان تاریخ، جغرافیا و ایران شناسی دانشگاه تهران؛ محمدتقی رهنمایی، محمود جعفری دهقی، طهمورث ساجدی، ابراهیم مقیمی، ناصر تكمیل همایون، عباس سعیدی، داریوش بوربور، جمشید كیان فر، محمدعلی سیفی، محمدرضا سحاب و چندتن از محققان خارجی سخنرانی می كنند.

آئین بزرگداشت زنده یاد عباس سحاب، روز یك شنبه 9 اردیبهشت از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در تالار فردوسی دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می گردد.
1397/02/07
19:31:34
5.0 / 5
4843
تگهای خبر: ادبیات , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه