استاد دانشگاه علوم پزشكی ایران عنوان كرد:

تزریق داخل چشمی به كمك افراد در معرض خطر نابینایی می آید

تزریق داخل چشمی به كمك افراد در معرض خطر نابینایی می آید عطر و تن: استاد دانشگاه علوم پزشكی ایران انجام روش تزریق داخل چشمی برای بهبود بینایی افراد در معرض نابینایی به خصوص بیماران دیابتی را موثر دانست.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، دكتر جلیل قاسمی فلاورجانی در حاشیه برگزاری دومین همایش بهاره چشم پزشكی در مركز همایش های رازی تصریح كرد: تزریقات داخل چشمی از ۱۳ سال پیش به صورت وسیع و گسترده در دنیا و ایران در حال انجام می باشد.
این فوق تخصص شبكیه با عنوان این مطلب كه تا پیش از تزریق داخل چشمی مجبور به تجویز داروهایی بودیم كه با استفاده از خون بر روی شبكیه اثرگذار بودند، اضافه كرد: تزریق داخل چشمی سبب می گردد كه به صورت مستقیم شبكیه افراد با این روش از خطر نابینایی جلوگیری كند.
به گفته دبیر علمی همایش بهاره چشم پزشكی، استفاده از تزریق داخل چشمی در موارد زیاد بخصوص برای عوارضی همچون رشد رگ غیرطبیعی داخلی چشم، خونریزی، ورم شبكیه و... انجام پذیر است.
وی همینطور استفاده از روش تزریق داخل چشمی را برای بیماران دیابتی و افراد دچار فشار خون و چربی خون كه رگ های شبكیه آنها مختل شده است و همینطور نوزادان نارس دچار اختلال بینایی و در مواردی كه رگ زایی غیرطبیعی در اثر بیماری سنی شبكیه رخ می دهد، قابل استفاده دانست.
قاسمی تصریح كرد: تا پیش از انجام روش تزریق داخل چشمی، چیزی در حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد این افراد حدودا بینایی خویش را از دست می دادند، ولی با استفاده از این روش درصد بسیار بالایی از آنها بینایی خودشان را حفظ خواهند كرد.
این استاد دانشگاه علوم پزشكی ایران در عین حال به عوارض تزریق داخل چشمی اشاره نمود و اظهار داشت: عفونت، جدایی شبكیه، خونریزی و... همچون عوارض تزریق داخل چشمی بوده كه البته خیلی نادر است به صورتی كه در كشور ما میزان مبتلا شدن به عوارض تزریق داخل چشمی در مراكز دانشگاهی با كشورهای بزرگ دنیا برابر است.
قاسمی تصریح كرد: به رغم مفید بودن تزریق داخل چشمی برای این قبیل بیماران اما باید اظهار داشت كه بینایی این قبیل افراد پس از انجام این روش به میزان نرمال برنمی گردد.
این فوق تخصص شبكیه بر لزوم تشخیص اختلال شبكیه و رجوع به موقع به چشم پزشك تصریح كرد و اظهار داشت: افراد دچار تاری دید، دوبینی، كج و ماوج دیدن و همینطور افراد دیابتی و دچار فشار خون و چربی خون و افراد سن بالا می بایست با مشاهده این علائم خویش را به چشم پزشك معرفی كنند.
وی تصریح كرد: فاصله تشخیص تا درمان اگر زیاد شود احتمال تكرار تزریق داخل چشمی وجود دارد، از همین رو لازم است این فاصله بین تشخیص تا درمان كوتاه شود.

1397/01/30
15:41:56
5.0 / 5
4747
تگهای خبر: بیمار , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه