کاهش درد دندان درآوردن در نوزادان از تجویز خودسرانه مسکن ها پرهیز کنید

کاهش درد دندان درآوردن در نوزادان از تجویز خودسرانه مسکن ها پرهیز کنید به گزارش عطر و تن، مراقبت از کودکی که درحال دندان درآوردن است، کار آسانی نیست و والدین می بایست در مورد نحوه کمک کردن به این کودکان اطلاعات لازم را داشته باشند.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، دندان درآوردن معمولا در حدود ۴ تا ۷ ماهگی آغاز می شود و کودک تا ۳ سالگی حدود ۲۰ دندان شیری درمی آورد.
سازمان غذا و داروی ایالات متحده در اینباره می گوید: علائم معمول دندان درآوردن عبارتند از: تحریک پذیری خفیف، تب خفیف، آب دهان و میل به جویدن چیزی سفت.
به قول این سازمان، روی آوردن به داروهای دارای مسکن هایی مانند بنزوکائین یا لیدوکائین یا درمان های هومیوپاتی، چاره ای برای درد دندان درآوردن نیست.
سازمان غذا و داروی ایالات متحده اخطار داد: در واقع این محصولات می توانند برای کودکان خطرناک باشند و منجر به صدمات جدی و حتی مرگ شوند.
نامهای تجاری متداول محصولات مراقبت بهداشتی دهان بدون نسخه حاوی بنزوکائین عبارتند از Anbesol، Cepacol، Chloraseptic، HurriCaine، Orabase، Orajel و Topex.
از وسوسه امتحان کردن این داروها روی کودکی که درحال دندان درآوردن است، خودداری کنید.
سازمان غذا و داروی ایالات متحده توضیح داد: استفاده از محصولات بنزوکائین می تواند منجر به یک بیماری جدی و گاهی کشنده به نام «مت هموگلوبینمی» شود که در آن ظرفیت حمل اکسیژن گلبول های قرمز بسیار کاهش پیدا می کند.
به همین ترتیب، محصولات حاوی لیدوکائین هم برای نوزادان مضر هستند.
سازمان غذا و داروی ایالات متحده اخطار داد: این می تواند صدمه جدی مانند مشکلات قلبی، صدمه شدید مغزی و حتی مرگ ایجاد نماید. علاوه بر این، محلول موضعی لیدوکائین ویسکوز خوراکی می تواند سبب تشنج در نوزادان و کودکان خردسال در صورت مصرف بیش از اندازه آن شود.
والدین چگونه می توانند به کودکان کمک کنند؟
به گزارش نشریه تخصصی «مدیکال اکسپرس»، متخصصان سازمان غذا و داروی ایالات متحده سفارش می کنند در این گونه مواقع لثه های کودک خویش را با انگشت (شسته و تمیز) به آرامی مالش و ماساژ دهید تا درد او کاهش پیدا کند.
دادن یک حلقه دندانه دار لاستیکی به آنها برای جویدن هم سفارش می شود. با این وجود، مطمئن شوید که حلقه سفت باشد (پر از مایع نباشد.)
سازمان غذا و داروی ایالات متحده توضیح داد: اگر جسم خیلی سفت باشد، می تواند به لثه های کودک صدمه برساند. حتما بر کودکان نظارت کنید تا به صورت تصادفی گرفتار سانحه ای نشوند.
بهداشت دهان و دندان همچون چالش هایی است که از راه آموزش و مراقبت از دندان های شیری در کودکی شروع می شود. اغلب والدین، به خاطر موقتی بودن دندان های شیری به مراقبت از آنها توجه نمی کنند. اما در واقع داشتن دندان های سالم در بزرگسالی با آغاز مراقبت از دندان های کودکی مرتبط می باشد.
آموزش مراقبت از دندان ها از زمانیکه کودک دندان های شیری دارد شروع شده و این مراقبت بعنوان یک عادت مهم در روند رشد و تکوین سلامت دهان و دندان به شمار می آید.
خیلی از والدین به اشتباه فکر می کنند که دندان های شیری اهمیت زیادی ندارند، چون که به مرور زمان جای خویش را به دندان های دائمی می دهند. اما در حقیقت، مراقبت ناپایدار از دندان های شیری می تواند اثرات جبران ناپذیری بر روی سلامت دهان و دندان داشته باشد. داشتن دندان های سالم در بزرگسالی از اهمیت بیشتری برخوردارست و این سلامت دندان ها از دوران کودکی شکل می گیرد.
منبع:

1403/04/16
11:41:12
5.0 / 5
87
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه