گزارش كارشناسان؛

قیمت داروهای تجویزی در آمریکا ۳ برابر سایر کشورها است

قیمت داروهای تجویزی در آمریکا ۳ برابر سایر کشورها است به گزارش عطر و تن، تحقیقات جدید نشان داده است که آمریکایی ها تقریبا سه برابر بیشتر از ساکنان سایر کشورها برای داروهای تجویزی خود هزینه می کنند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، طبق گزارش کارشناسان آمریکایی، میانگین قیمت دارو در ایالات متحده تقریبا ۲.۸ برابر نسبت به ۳۳ کشور دیگر است.
محققان افزودند که داروهای با برندهای مطرح تجاری حتی گران تر هستند و قیمت های ایالات متحده به صورت متوسط ۴.۲ برابر کشورهای مشابه است.
«اندرو مولکاهی»، محقق ارشد و اقتصاددان ارشد سلامت در مؤسسه تحقیقاتی رند، اظهار داشت: «این یافته ها شواهد بیشتری را نشان داده است که قیمت های ناخالص تولیدکنندگان برای داروهای نسخه ای در ایالات متحده بالاتر از کشورهای مقایسه شده است.»
برای این گزارش، محققان قیمت داروی ایالات متحده را با ۳۳ کشور دیگر در سازمان همکاری اقتصادی و توسعه مقایسه کردند.
نتایج نشان داده است که در تمام کشورهای مورد مطالعه، کل هزینه های دارو در سال ۲۰۲۲ ۹۸۹ میلیارد دلار بوده است.
ایالات متحده ۶۲ درصد از پول پرداخت شده به شرکتهای دارویی را به خود مختص کرده است، اما تنها ۲۴ درصد از کل داروهای فروخته شده را تشکیل می دهد.
قیمت دارو در ایالات متحده از ۱.۷ برابر قیمت در مکزیک تا بیشتر از ۱۰ برابر قیمت در ترکیه متغیر بود.
بررسی ها نشان داد که قیمت های داروهای مارکدار در ایالات متحده همچنان بیشتر از سه برابر بیشتر از قیمت های سایر کشورها است.
به گفته محققان، هزینه های خرده فروشی داروهای تجویزی در ایالات متحده بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۰ ۹۱ درصد افزایش پیدا کرده است و انتظار می رود هزینه ها تا سال ۲۰۳۰ سالانه ۵ درصد افزایش یابد. داروهای تجویزی هم اکنون بیشتر از ۱۰ درصد از کل هزینه های مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده را می سازند.


1402/11/22
15:18:42
5.0 / 5
183
تگهای خبر: بهداشت , دارو , رشد , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه