سرلشكر سلامی:

دشمنان همه شئون زندگی ملت ایران را هدف قرار داده اند

دشمنان همه شئون زندگی ملت ایران را هدف قرار داده اند به گزارش عطر و تن، فرمانده کل سپاه با تأکید بر حضور در مناطق محروم با سامانه های بهداشت و درمان سیار، اظهار داشت: در تاکتیک، تکنیک، راهبرد و توسعه تجهیزات دفاعی به مدرن شدن و پیشرفته شدن و قرار گرفتن در لبه تکنولوژی های جدید، فکر می نماییم.


به گزارش عطر و تن به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز (سه شنبه) در اولین رزمایش مشترک بهداری رزم در شبکه فرماندهی و کنترل سیار که در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار گردید، اظهار داشت: ما در راه سخت تقابل سنگین با نظام سلطه از شروع انقلاب اسلامی تا حالا فرازهای دشواری را پشت سر گذاشتیم و از مسیرهای صعب العبور بسیاری عبور کردیم و با حوادث سهمگینی روبه رو بودیم که در این رابطه جنگ تحمیلی، تهاجم فرهنگی، نبرد نیابتی، فتنه داخلی و جنگ داخلی نمونه هایی از این پیوستگی سیاست استکبار مقابل انقلاب اسلامی است.
وی افزود: این موارد نشان میدهد که دشمنان هر شئونی از زندگی ملت ایران را هدف قرار داده اند؛ البته کنار این ها با انواعی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و... نیز مواجه هستیم. لذا؛ به سبب همین تقابل نزدیک و جدی با نظام سلطه که در همه جغرافیای کشور نمود یافته، همیشه با حوادث تلخی روبه رو بودیم و در آینده هم تکرار چنین حوادثی امکان پذیر است؛ به همین جهت محیط نیروهای مسلح همیشه یک محیط پرمخاطره است و نمی شود از آن بطور مطلق اجتناب کرد و باید آنرا مدیریت کرد.

فرمانده کل سپاه اشاره کرد: رشد نیروهای مسلح خصوصاً سپاه متکی به حضور میدانی در صحنه های سخت است؛ یعنی در دفاع مقدس بود که سپاه به سه نیروی زمینی، هوایی و دریایی تقسیم شد که اگر جنگ نبود، سپاه با یک سازماندهی کوچک و سبک باقی می ماند و شاید حداکثر قابلیت مقابله با تهدیدات داخلی را داشت؛ ولی جنگ، ما را به یک ارتش نیرومند هوایی، دریایی و زمینی تبدیل کرد.

وی عنوان کرد: پس از آن به بازدارندگی در مقابل قدرت های دست اول جهانی فکر کردیم و با قوی ترین خدمات اطلاعاتی جهان دست و پنجه نرم کردیم تا برابر ارتش های جهان از کیان و ارزش ها دفاع نماییم، صور فلکی قدرت نظام را گسترش دهیم، به اعماق نفوذ نماییم و ساختار قدرت را در مناطقی خارج از مرزها شکل دهیم؛ یعنی مجبور شدیم تنوع و کیفیت قدرت را توسعه دهیم.

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: تهدیدها و دشمنان بزرگ بر ما این انگیزه و اراده را بخشید که برای مواجه شرافتمندانه با آنها قدرتمند شویم. ما مجبور شدیم به فضای سایبر و جنگ الکترونیک تغییر مکان دهیم. یعنی به صورتی موقعیت قدرتی خودمان را از این زاویه گسترش دهیم.

سرلشکر سلامی اشاره کرد: ما مجبور شدیم در عرصه صیانت از شخصیت ها و هوانوردی کشور یک نیروی مسلح حرفه ای، قدرتمند و کم نظیر شویم، ما مجبور شدیم که به مرور در جنگ های مختلف قدرت جابه جا شویم و همه شرایط را برای هر مواجهه ای آماده نماییم، ما در نبردهای اطلاعاتی مجبور شدیم که به توسعه قدرت و تبیین مفاهیم دکترین این بخش نیز بپردازیم.

وی ادامه داد: بسیاری دیگر از حوادث وجود داشت که ما را در حوزه بهداشت، سلامت، امداد و درمان هم توانا کرد، جنگ بر ما نشان داد که برای حفظ جان فرماندهان و رزمندگان باید از یک زنجیره پرتحرک، هوشمند، حرفه ای، مجهز و مدرن برخوردار بود، چنین موردی را حوادث دیگر نیز بر ما نشان داد.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: ما آموختیم که زمان برای نجات انسان ها حیاتی می باشد، ما با یک مفهومی به نام زمان حیاتی، طلایی و بحرانی مواجه هستیم. یعنی این که لحظه ها برای حفظ جان انسان ها تعیین کننده هستند، ما از قرآن هم آموخته ایم که نجات جان یک انسان معادل نجات جان تمام بشریت است، این ارزشی است که خداوند به انسان می بخشد نه فقط به مسلمانان بلکه تیم ارزش را به تمام انسان ها بخشیده است.

سرلشکر سلامی با اعلان اینکه این نگاه زیباترین، قوی ترین و تکرار ناپذیرترین نگاهی است که خداوند به انسان و به حیات او داده است، اظهار داشت: ما آموختیم، هنگامی که حوادث بزرگی در سطح ملی همچون کرونا اتفاق می افتد، نیروهای مسلح در این مجموعه نقش تعیین کننده ای دارند. وقتی یک پدیده عالم گیر در حوزه سلامت و بهداشت اتفاق می افتد، این زنجیره امداد و درمان باید در قوی ترین شکل خود فعال و کارآمد شود.

وی افزود: ما متوجه شدیم که باید در مناطق محروم با سامانه های بهداشت و درمان سیار حضور پیدا نماییم، البته همه نقاط کشور برای ما دارای ارزش هستند و این نقاط هرچه دورتر باشد دارای ارزش بیشتری است، مردمان مرزنشین ما برای ما دارای ارزش های بسیار بزرگی هستند و باید برای سلامت آنها از سلامت خودمان بگذریم و آنها را نجات دهیم.

فرمانده کل سپاه بیان کرد: سیستم امداد، درمان، سلامت و بهداشت امروز نمی تواند در اشکال سنتی و گذشته خود باقی بماند، ما با یک جهان بزرگ و با نیازهای بزرگ و لحظه ای مواجهه هستیم، دانش و فناوری در حوزه امداد و درمان پیشرفت کرده است، ما باید خودمان را با این پیشرفت ها منطبق کرده و با این شتاب های اساسی در فناوری ها و دانش های نوین در همه علوم پیشرفته شویم.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: همانگونه که ما در تاکتیک، تکنیک، راهبرد و توسعه تجهیزات دفاعی به مدرن شدن و پیشرفته شدن و قرار گرفتن در لبه تکنولوژی های جدید فکر می نماییم، عرصه سلامت برای ما مهم ترین عرصه است. برای اینکه اعتقاد داریم یک نظام انسان محور هستیم و فلسفه وجودی انقلاب ما سعادت و سلامت انسان هاست، البته این سلامت هم معنوی و هم جسمانی است، پس ما بیشتر به مناطق محروم خودمان توجه داریم چونکه نظام ما، نظام محرومین است.

وی با تأکید بر این که سلامت یکی از با اهمیت ترین عناصر اساسی قدرت ما است، اظهار داشت: انسان عنصر اصلی قدرت ماست، سلاح و تجهیزات مهم هستند ولی آن چیزی که به آنها قدرت و هویت می دهند، انسان است، بنابراین؛ این انسان هم باید از سلامت جسمانی و هم از سلامت معنوی و هم از آمادگی جسمانی برخوردار باشد تا بتواند تمام ماموریت های خودرا با موفقیت انجام دهد.

سرلشکر سلامی افزود: در بحث سامانه های ثابت و سیار بهداری به ویژه بهداری رزم که در آن تحرک، قدرت جابه جایی و انتقال داده ها و پزشکی ازراه دور، این ها مفاهیم جدیدی است که امروز به برکت پیشرفت علوم در عرصه آی سی تی یا علم مربوط به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات امروز به هر شکل همه فاصله ها حذف گردیده است و این قرن را قرن مرگ فاصله ها می گوید یعنی این که فاصله های جغرافیایی خیلی کم فروغ می شوند.

وی بیان کرد: زمانیکه شما می توانید در یک نقطه دوری در شرق دنیا عمل جراحی را در غرب دنیا انجام دهید نشانه اوج پیشرفت های علمی و فناوری است و ما باید این قدرت را در سامانه های بهداری رزم خودمان بیاوریم و آنرا تمرین و آنرا ساختارسازی و نرم افزار و سخت افزارهای لازم را نیز فراهم نماییم.

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: بحث ارتباط و فرماندهی و کنترل در بهداری رزم موضوع حیاتی می باشد، لحظه ها برای جان انسان ها تعیین کننده است، ارتباطات باید باشد که انتقال داده ها صورت گیرد. بنابراین؛ هر سیستمی به شکل سیستم منفصل در یک نقطه باقی مانده و از اشتراک گذاری ظرفیت ها و استعدادها محروم می شود.

سرلشکر سلامی اشاره کرد: این رزمایش که برای اولین بار به این شکل صورت می گیرد، تمرین مقدماتی و اولیه برای تشخیص نقاط نیاز است، از بستر این رزمایش ها باید چالش ها، ضعف ها و نقص های خودمان را دریافت نماییم، چه این نقص ها آموزشی باشد و چه نرم افزاری و سخت افزاری ولی آن چه که اهمیت دارد شناخت خودمان به اندازه شناخت دشمن و یا بیش از آنست.

وی اشاره کرد: ما باید قدمهای اولیه ای را برداریم و هر مسیر طولانی با برداشتن نخستین قدم طی خواهد شد، بدون نخستین قدم هیچ مسیری طی نخواهد شد، گاهی نخستین قدم ارزش تمام قدم های بعدی را دارد.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: امروز این رزمایش شروع شده است و آغازی بسیار عالی و دل انگیز است و پایان هم ندارد برای اینکه باید مستمر باشد.

پایان پیاممنبع:

1402/11/18
08:11:51
5.0 / 5
191
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تجهیزات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه