تاثیر منفی نحوه نشستن بر حافظه

تاثیر منفی نحوه نشستن بر حافظه عطر و تن: خراسان رضوی نتایج یک پژوهش نشان داد که وضعیت بد بدن تاثیر غیرمنتظره ای بر تمام اعضای بدن و همین طور حافظه دارد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا و به نقل از هلث، قوز کردن شانه ها و قوس دادن به پشت در حین تایپ کردن در کامپیوتر می تواند فشار بیشتری بر روی باسن، گردن و کمر شما وارد کند. این مورد نه فقط سبب ناراحتی می شود، بلکه وضعیت بدنی نامناسب می تواند بر سلامت جسمانی ما به روش های دیگری تاثیر بگذارد که شامل افزایش ریسک سوزش سر دل، بی اختیاری ادرار یا یبوست است. هر چند این موارد ذکر شده همه چیز نیست اما باید بدانیم، وضعیت نامناسب بدن هنگام نشستن ممکنست بر انواع خاطراتی که به یاد می آورید نیز تاثیر بگذارد.
در تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۷ که در بیوفیدبک انتشار یافت، پژوهشگران رابطه بین وضعیت بدن و یادآوری خاطرات مثبت یا منفی را بررسی کردند. خاطرات مثبت به عنوان خاطرات در رابطه با احساسات توانمندسازی یا خوش بینی شناسایی شدند. خاطرات منفی شامل احساسات درماندگی، ناامیدی یا شکست بودند.
پژوهشگران به بالای ۲۰۰ دانشجوی کالج آموزش دادند که در حالت خمیده یا عمودی بنشینند در صورتیکه خاطرات منفی را در ذهن مجسم می کنند و سپس خاطرات مثبت را پیش از تغییر وضعیت و تکرار تمرین یادآوری حافظه در ذهن مرور کنند.
در صورتیکه یافته های این تحقیق نشان میدهد که شرکت کنندگان خاطرات مثبت را در حالت ایستاده آسان تر به خاطر می آورند، ۸۶ درصد از دانشجویان گفتند که خاطرات منفی در حالت خمیده آسان تر در ذهن نقش می بندند. به این ترتیب، فردی که بیشتر روز خودرا در حالت خمیده سپری می کند، ممکنست بیشتر بر روی خاطرات منفی تمرکز کند، بدین سبب پژوهشگران بر اهمیت ارتقای آگاهی متخصصان سلامت روان در مورد وضعیت مناسب برای پشتیبانی از بیماران در به حداقل رساندن علایم افسردگی تاکید نمودند.
کارشناسان موسسه بهداشت رفتاری مونتاری (Montare) که در این تحقیق شرکت نداشتند، دیدگاه بالقوه ای را در مورد این یافته ها ارائه کردند و توضیح دادند که وضعیت خمیده بطور سنتی حالتی از شکست را تجسم می دهد. همان انرژی ممکنست در افکار ما نفوذ کند و احساسات منفی و خاطرات ناخوشایند را برانگیزد برعکس، ایستادن در حالت قدرتی که اغلب در تمرین های یوگا دیده می شود احساس اعتماد به نفس و قدرت درونی فرد را افزایش دهد.
وضعیت نامناسب بدن، افراد بسیاری را در سرتاسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. در تحقیق منتشرشده در سال ۲۰۲۰ که در iScience انتشار یافت، بیش از ۶۵ درصد از کل ۵۹۵هزار و ۵۷ کودک در چین که تحت غربالگری وضعیت قرار گرفتند، وضعیت بدنی ضعیفی داشتند. همانطور که قبلا ذکر شد، حفظ وضعیت بدنی مناسب ممکنست به کاستن علائم افسردگی کمک نماید و به ما اجازه دهد تا خاطرات مثبت بیشتری را تجربه نماییم. حتی اگر بیشتر روز خودرا در حالت نشسته می گذرانید، نکاتی وجود دارد که می توانید برای صاف و راست نگه داشتن بدن خود از آنها استفاده کنید.
کلینیک مایو ایالات متحده سفارش کرد که وقتی روی صندلی اداری می نشینید، مطمئن شوید که صندلی در ارتفاعی تنظیم شده است که به هر دو پا اجازه می دهد صاف روی زمین قرار گیرد. صندلی نباید آنقدر پایین باشد که زانوهای شما بالاتر از باسن قرار بگیرند. بین قسمت جلوی صندلی و پشتی زانوها فاصله کمی بگذارید. در مرحله بعد، مطمئن شوید که پشت شما توسط خود صندلی یا با قرار دادن یک بالش کمری در قسمت پایین کمرتان حمایت می شود. شما باید صفحه کامپیوتر خودرا در سطح چشم خود تنظیم کنید، شانه های خودرا شل کنید و سر و گردن خودرا روی مرکز بدن خود قرار دهید. هنگام استفاده از صفحه کلید، بازوهای خودرا موازی با زمین نگه دارید.1402/08/21
08:45:16
5.0 / 5
116
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه