انتشار فراخوان لالایی گهواره

انتشار فراخوان لالایی گهواره به گزارش عطر و تن، فراخوان ملی لالایی با عنوان «گهواره» که پیش درآمدی برای اولین دوره آموزش تخصصی لالایی عنوان شده است، منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، روابط عمومی حوزه هنری در خبری اعلام نمود: این رویداد در واحد قصه و روایت حوزه هنری کودک و نوجوان با بیشتر از یک سال تحقیق و پژوهش به منظور پر کردن خلأ ارتباطی جامعه با قالب ادبی و اثرگذار لالایی برنامه ریزی شده است. لالایی ابزار موثر و قدرتمندی است که در شکل گیری هویت کودک و فرآیند رشد و تربیت او نقش مهمی دارد. ما با استفاده از لالایی می توانیم مفاهیم بسیاری را به کودک بیاموزیم.
یکی از بحران های موجود میان نوجوان ها و جوانان جامعه امروز حس ناامیدی، بی هویتی، ابهام نسبت به آینده و عدم خودشناسی است؛ به این ترتیب، طرح گهواره در نظر دارد از راه لالایی برای کودکان با هدف رفع این گونه رفتارهای ناهنجار اجتماعی میان جوانان آینده کشور اقدام نماید.
گهواره در نظر دارد تا با هدف دستیابی به چاره ای برای بحران گفته شده، مفاهیمی از قبیل «توصیف آینده روشن و آرمان شهر»، «ترسیم زیبایی های جهان بعد از ظهور»، «امید و آرزو و رویای ایران قوی»، «انتقال ارزش های دینی و ملی»، «معرفی قهرمان های دینی، بومی و ملی» و «ترویج روحیه پهلوانی و رفتار قهرمانانه» را از راه لالایی و از سنین کودکی به بچه ها منتقل کند.
فراخوان ملی لالایی گهواره به واسطه دوره های آموزشی خود منجر به تولید لالایی هایی با موضوعات گفته شده فوق خواهد شد که بعد از فرآوری این تولیدات در چارچوب های گوناگون، آنها را به دست جامعه مخاطب خود یعنی مادران و کودکان می رساند. آثار تولیدی در چارچوب های متعدد پادکست، کتاب یا نماهنگ منتشر می شوند. هچنین مقرر است تا نرم افزاری تولید شود که لالایی های تولیدی در آن در دسترس مخاطبان قرار گیرد.
فراخوان ملی لالایی در دو بخش «جمع آوری و ارسال لالایی های اقلیمی» و «سرایش لالایی» با محورهای موضوعی گفته شده انتشار یافته است. همینطور این رویداد یک بخش ویژه هم دارد که به جمع آوری و بازآفرینی لالایی مادران شهدا می پردازد.
علاقه مندان به شرکت در قسمت نخست، می توانند لالایی های بومی شهر یا روستای خویش را مقابل دوربین اجرا کنند. اجرای لالایی می تواند ازسوی مادربزرگ یا هر فرد دیگری صورت گیرد و شرکت کنندگان در چارچوب یک فیلم افقی یا در چارچوب یک فایل صوتی به همراه متن کامل لالایی در فایل ورد با قلم ب نازنین شماره ۱۴، مشخصات کامل خود و شهر و روستای محل سکونت خویش را به نشانی الکترونیکی دبیرخانه کنگره به نشانی artteen.ir ارسال نمایند.
علاقه مندان جهت شرکت در بخش دوم و بخش ویژه هم می توانند آثار خویش را به صورت مکتوب و در چارچوب ورد با قلم ب نازنین شماره ۱۴ به همراه مشخصات کامل خود به نشانی الکترونیکی دبیرخانه کنگره به نشانی artteen.ir ارسال نمایند. محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

منبع:

1402/06/09
13:13:07
5.0 / 5
241
تگهای خبر: آموزش , رشد , زیبایی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه