وزیر ارشاد خبر داد:

تأمین امنیت خبرنگاران و خانه دار شدن پیشکسوتان

تأمین امنیت خبرنگاران و خانه دار شدن پیشکسوتان به گزارش عطر و تن، وزیر ارشاد اطلاع داد که برای نخستین بار مسئله امنیت شغلی خبرنگاران مرتفع می شود و هنرمندان پیشکسوت هم صاحب خانه خواهند شد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی، با حضور در برنامه «هلال بهار» شبکه خبر که عصر روز سه شنبه، هشتم فروردین ماه ۱۴۰۲ پخش گردید، ضمن مرور اقدامات سالِ گذشته ی این وزارت خانه در رابطه با برنامه های این مجموعه در سالِ آینده توضیحاتی عرضه داد.
او مهم ترین اتفاقات این حوزه را، در سالی که گذشت، پیش برد برنامه های تحولی دانست و افزود: سال جاری زیباترین مجموعه فرهنگی هنری را در کرمان افتتاح کردیم. نگاه ما اینست که پروژه ها و زیرساخت هایی را که از دوره های قبل نیمه تمام باقی مانده، تا دو سال دیگر به پایان برسانیم.
اسماعیلی در رابطه با پیشنهادهای دولت برای بهبود وضعیت معیشت هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر در لایحه بودجه ۱۴۰۲ اظهار داشت: صندوق هنر موظف است هر خبرنگاری را که بیمه نیست، بیمه کند. همینطور لایحه جامع روزنامه نگاری به صحن دولت آمده و بعد از برطرف شدنِ مشکلات آن، به مجلس خواهد رفت و برای نخستین بار مبحث امینت شغلی خبرنگاران، مرتفع می شود.
او اضافه کرد: برای هنرمندان پیشکسوت هم اقداماتی مانند تأمین مسکن صورت گرفته است و دست به کار شده ایم و می توانیم تا سال آینده، خانه ای در اختیار این افراد قرار دهیم.
اسماعیلی از تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار که بخشی از فرآیند حوزه معاونت سیاسی سازمان ها تلقی می شود، در وزارت ارشاد، اطلاع داد.
اسماعیلی همینطور در رابطه با اسناد بالادستی هم توضیح داد: سال هاست در شورایعالی انقلاب فرهنگی، سه سندِ تئاتر، موسیقی و سینما وجود دارد که هر سه در قسمت های کارشناسی و بررسیِ وزارت خانه ای به اتمام رسیده است. شورای هنری، یکی از شوراهای اقماریِ شورایعالی انقلاب فرهنگی به حساب می آید که مسئولیت آن با وزیر ارشاد است، سالیان سال تعطیل بود و هم اکنون جلسات آن برگزار می گردد. تصمیمات این شورا در دستور کار قرار دارد و ما در انتها ۱۴۰۲ تمام این اسناد با پایان خواهد رسید.
وزیر ارشاد در رابطه با آخرین تغییرات و اخبار در حوزه نشر توضیح داد: در این عرصه با اعداد و ارقام سروکار داریم. در سال ۱۴۰۱، وزارت ارشاد نزدیک با ۱۱۰ هزار مجوز انتشار کتاب صادر کرد که ۶۰ درصد این کتاب ها، چاپ جدید هستند. در این عرصه نمایشگاه های بزرگ ترتیب داده ایم و از فعالان آن حمایت می نماییم.
وزیر ارشاد مهم ترین دغدغه اصحاب نشر را تأمین کاغذ برشمرد و روش دولت برای رفع این دغدغه را، خرید یک سال ونیم نیاز کاغذ را با ارز ترجیحی سابق عنوان نمود.
به قول او، کاغذِ ۷۵ درصد کتاب های درسی هم از کارخانه های داخلی تأمین خواهد شد. آمار مطالعه شهرهای بزرگ نیز، بیشتر از ۳۳ دقیقه عنوان شده است.
او برنامه این وزارت خانه در این عرصه را، فراهم کردنِ فضای دسترسیِ بیشتر به کتاب بیان کرد و در رابطه با نمایشگاه مجازی کتاب اظهار داشت: سال قبل و در بازه نمایشگاه، یک میلیون و ۳۰۰ هزار کتاب را به صورت مجازی به فروش رسید و ما تمام آنها را با هزینه ی خودمان پست کرده و به سرتاسر ایران فرستادیم. ما به دوهزار و ۸۰۰ روستا و به هزار و ۲۰۰ شهر کتاب پست کردیم.
اسماعیلی، ناشران و نویسندگان را همکارانِ خود خواند و در رابطه با بسته های حمایتی از آنها اظهار داشت: سال جاری از محل تبصره ۱۸ از آنها حمایت خواهیم کرد.
اسماعیلی در رابطه با دیگر رویدادهای سال قبل در دیگر بخش های این وزارت خانه، اظهار داشت: نمایشگاه شهر خانواده که برای دسترسی زنان و مردان جامعه به پوشاک اسلامی و با کیفیت و رواجِ بیشتر زیست عفیفانه بود، به مدت دوماه افتتاح شد. همینطور تخصیص جایزه گوهرشاد هم از دیگر اقدامات صورت گرفته بود.
وزیر ارشاد همینطور برگزاری جشنواره های تئاتر، فیلم و موسیقی فجر را از موفقیت های سالی که گذشت خواند.
منبع:

1402/01/10
21:54:22
5.0 / 5
180
تگهای خبر: بیمه , جایزه , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه