نتایج مطالعه جدید نشان می دهد؛

عوارض قوی تر واکسن کووید 19 نشانه تأثیر بیشتر است

عوارض قوی تر واکسن کووید 19 نشانه تأثیر بیشتر است به گزارش عطر و تن، واکسن کووید ۱۹ امکان دارد برای یک یا دو روز احساس بدی در شما بوجود آورده باشد، اما فایده بیشتری هم برای شما دارد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، یک مطالعه جدید بر روی کارکنان مراقبت های بهداشتی، ارتباط بین عوارض جانبی قوی تر و تاثیر واکسن به مدت طولانی تر را نشان داده است.
به گفته محققان دانشگاه کنتیکت، علاوه بر این، افرادی که پیش از واکسیناسیون خود مبتلا به کووید ۱۹ شده اند، پاسخ ایمنی قوی تری هم داشتند.
دکتر «کوین دیکهوس»، یکی از نویسندگان این مطالعه، در بیانیه خبری دانشگاه اظهار داشت: «ابتلا قبلی شما به کووید بدین معناست که اساسا سیستم ایمنی بدن شما بگونه ای قوی تر به واکسیناسیون پاسخ می دهد.»
برای مطالعه این موضوع، محققان ۲۹۶ پرستار، پزشک و سایر کارکنان بیمارستان را بررسی کردند. در این بین، ۴۶ نفر قبلاً به کووید آلوده شده بودند.
خون کارکنان مراقبت های بهداشتی دو ماه بعد از واکسیناسیون، سپس در پنج ماهگی و باردیگر در نه ماهگی، از لحاظ آنتی بادی های خنثی کننده آزمایش شد.
این مطالعه نشان داد که این آنتی بادی های خنثی کننده به بخش هایی از ویروس که برای عفونت مهم هستند حمله می کنند، در حالیکه سایر آنتی بادی ها امکان دارد به بخش هایی از ویروس واکنش نشان دهند اما در پیشگیری از آلوده کردن سایر سلول ها بی اثر باشند.
محققان دریافتند واکسن ها در چند ماه اول پاسخ آنتی بادی خنثی کننده قوی را در افرادی که هیچگاه به کووید آلوده نشده بودند، برانگیخت. این سطح از آنتی بادی های خنثی کننده به مدت ۹ ماه بشدت کاهش پیدا کرد.
اما آنها دریافتند که پاسخ آنتی بادی خنثی کننده در ابتدا در افرادی که قبلاً عفونت کووید را تجربه کرده بودند بیشتر بود. همینطور با گذشت زمان به این شدت کاهش نیافت.
بر اساس این مطالعه، برای هر دو گروه، وجود تب، درد یا درد بازو بعد از واکسیناسیون، پاسخ آنتی بادی خنثی کننده قوی تر و طولانی تری را به همراه داشت.
در افراد میانسال، پاسخ آنتی بادی ناشی از واکسن ها نسبتاً قوی اما کوتاه مدت بود.
محققان درحال ادامه مطالعه هستند و سطوح آنتی بادی را در شرکت کنندگانی که دوز یادآور دریافت کرده اند را ردیابی می کنند.منبع:

1401/12/21
10:18:07
5.0 / 5
342
تگهای خبر: احساس , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه