روایت خجسته کیهان از فرو ریختن یک دیوار

روایت خجسته کیهان از فرو ریختن یک دیوار به گزارش عطر و تن، کتاب «دیوار فرو می ریزد» نوشته ژان مارک گونن- الیویه گز با ترجمه خسته کیهان منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، در نوشته پشت جلد کتاب می خوانیم: نوازنده نوای مرگ بتن و آهن را می نواخت، برای گروه مردمی که پیرامونش ایستاده بودند و آنچه را که می شنیدند و می دیدند باور نمی کردند. گویی در پیاده رو کنسرت صبحگاه را می نواخت، به یاد کسانی که با هم نگهبانان مرزی کشته شده بودند و برای سپاسگزاری از آنها جان خویش را به خطر انداخته، فریاد زده بودند: «ما مردم هستیم!» و دیوار را ویران کرده بودند.
ژان مارک گونن- الیویه گز در ابتدای کتاب نوشته اند: این کتاب بر مبنای خاطرات جمعی، مدارک تاریخی، آرشیوها و شهادت های خصوصی نوشته شده است. شخصیت های سیاسی و افراد مشهور با نامهای حقیقی ظاهر می شوند. با این وجود برای دیگران نامهای مستعار برگزیده ایم. مایل نبودیم با شرح جزئیات -گاه شخصی- که افراد طی مصاحبه های پرشمار فاش کرده بودند، سبب رنجش آنها شویم.
در معرفی نویسنده های کتاب آمده است: الیویه گز، نویسنده و روزنامه نگار، در سال ۱۹۷۴ در استراسبورگ به دنیا آمد و از دانشکده اقتصاد لندن و کالج اروپا در بورژ فارغ التحصیل شده است. او بعد از چهار سال اقامت در برلین در سال ۲۰۰۹ به پاریس بازگشته و برای روزنامه های لوموند سیاسی بین المللی در فرانسه، FAZ در آلمان، تاگ آنزیگه در سوئیس و ایل فوگلیو در ایتالیا کار می کند. الیویه گز همینطور کتاب «بازگشت ناممکن: شرح بازگشت کلیمی های آلمان» در سال ۱۹۴۵ را منتشر نموده که در سال ۲۰۰۷ بهترین کتاب تاریخی و پژوهشی شناخته شده است.
ژان مارک گونن روزنامه نگار فیگارومگزین و مسئول گزارش های بزرگ بین لمللی و تحقیقات است. وی در سال ۱۹۸۹ فرو ریختن دیوار برلین را برای مجله اکسپرس گزارش می کرد. گونن همراه دانیل ورنه جنگ در بلکان، آینه شکسته یوگسلاوی را به نگارش درآورده و در نوشتن کتاب «آن ها رابین را کشتند» هم همکاری کرده است.
کتاب «دیوار فرو می ریزد» نوشته ژان مارک گونن- الیویه گز با ترجمه خسته کیهان در ۳۰۸ صفحه با قیمت ۱۴۲ هزارتومان در انتشارات کتاب تداعی راهی بازار کتاب شده است.

منبع:

1401/11/15
14:17:38
5.0 / 5
377
تگهای خبر: كتاب , گل , مرگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه