در چه سنی از کرم دور چشم استفاده کنیم؟

در چه سنی از کرم دور چشم استفاده کنیم؟ زمانی‌که چین و چروک‌های سطحی دور چشم شما عمیق می‌شوند، دیگر وقت پیشگیری نیست و تنها گزینه پیش روی شما فکر کردن به درمان‌هایی است که اغلب به طور موقت جواب می‌دهند. هم برای پیشگیری و هم برای درمان چروک‌های دور چشم، بهترین گزینه ممکن خرید کرم دور چشم مناسب با پوست است.


ناحیه اطراف چشم یکی از اولین قسمت‌های صورت است که خطوط و چین و چروک‌های ظریف ایجاد می شود؛ زیرا پوست به مرور زمان خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و کلاژن به آرامی شروع به تجزیه شدن می کند که این امر باعث افتادگی و چین و چروک می شود. اما نکته قابل توجه در این است که شما باید علاوه بر در نظر گرفتن سن خود، عوامل داخلی و خارجی مانند هورمون‌ها، آب و هوا، آلودگی، سیگار کشیدن، رژیم غذایی نامناسب و آسیب‌های ناشی از نور خورشید را در نظر بگیرید.

زمانی‌که چین و چروک‌های سطحی دور چشم شما عمیق می‌شوند، دیگر وقت پیشگیری نیست و تنها گزینه پیش روی شما فکر کردن به درمان‌هایی است که اغلب به طور موقت جواب می‌دهند. هم برای پیشگیری و هم برای درمان چروک‌های دور چشم، بهترین گزینه ممکن خرید کرم دور چشم مناسب با پوست است.

سن شروع استفاده از کرم دور چشم

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای بسیاری از افراد جوان یا مسن ایجاد می‌شود، این است که استفاده از کرم دور چشم را از چه زمانی باید شروع کرد؟ بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کرم دور چشم برای از بین بردن چین و چروک‌های اطراف چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد و باید در سنین بالای چهل سال از آن استفاده شود. در حالی که اولین علائم پیری معمولاً در دهه ۲۰ سالگی در اطراف چشم مشاهده می‌شوند.

هرچه که سن انسان افزایش پیدا کند، پوست اطراف چشم تا ۲۰ برابر نازک‌تر شده و خاصیت شکنندگی بیشتری خواهد داشت. به مرور زمان، با افزایش سن حلقه‌های تیره در اطراف چشم مشاهده می‌شوند که تا حد زیادی ظاهر شما را پیر و غمگین نشان خواهند داد. کرم دور چشم می‌تواند علاوه بر چین و چروک، تمامی خطوط ریز در اطراف چشم را از بین ببرد. همچنین، قادر به از بین بردن حلقه‌های سیاه یا حتی پف زیر چشم است.

بنابراین، استفاده از کرم دور چشم باید در روتین مراقبت از پوست همه افراد در هر سنی قرار بگیرد. نکته مهمی که در این میان وجود دارد، این است که نوع کرم دور چشم برای دهه‌های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال، افرادی که در دهه شصت سالگی قرار دارند، باید از کرم دور چشم قوی‌تری نسبت به افراد در دهه ۲۰ استفاده کنند. در ادامه به طور کامل درباره بهترین سن کرم دور چشم صحبت خواهیم کرد.

همانطور که گفته شد، سن شروع استفاده از کرم دور چشم معمولاً در اواسط دهه ۲۰ سالگی است. علاوه بر افزایش سن، عوامل مختلف دیگری بر ایجاد چین و چروک در اطراف چشم تاثیر گذار هستند. به عنوان مثال، استفاده از لوازم آرایشی نامناسب نیز موجب ایجاد خطوط پیری در اطراف چشم می‌شود. بنابراین، همه افراد در دهه بیست سالگی خود باید استفاده از کرم دور چشم را یکی از اولویت‌های اصلی خود قرار دهند.

·کرم دور چشم زیر ۳۰ سال

استفاده از کرم دور چشم در دهه ۳۰ سالگی یک موضوع الزامی است؛ زیرا می‌تواند تا حد زیادی از ایجاد چین و چروک بیشتر در نواحی اطراف چشم جلوگیری کند و فرآیند پیری را به تعویق بیندازد. با این وجود، به دلیل این که در دهه سی سالگی اطراف چشم کمی تیره‌تر می‌شود، بهتر است از کرم دور چشم از ترکیبات حاوی آنتی اکسیدان نیز استفاده کنید. به عنوان مثال، پمادهای ویتامین c می‌توانند میزان تولید کلاژن در پوست اطراف چشم را افزایش دهند و بر روشن کردن حلقه‌های تیره موثر باشند.

·کرم دور چشم بالای 40 سال

کرم دور چشمی که در سن بالای ۴۰ سال مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید حتماً حاوی رتینول و هیالورونیک اسید باشد؛ زیرا در سنین بعد از چهل سالگی، خطوط ریزی اطراف چشم ایجاد می‌شود و سطح پوست اطراف چشم کاملا کدر و تیره خواهد شد. رتینول می‌تواند این چین و چروک‌ها را از بین ببرد و هیالورونیک اسید بر هیدراته کردن پوست و روشن کنندگی پوست موثر است.

·کرم دور چشم بالای ۵۰ سال

از دهه ۵۰ سالگی به بعد، وضعیت پوست اطراف چشم کاملا متفاوت خواهد بود. در این حالت، می‌توان چین و چروک‌های ریز را در اطراف چشم مشاهده کرد. پوست اطراف چشم کاملاً کدر و تیره می‌شود و حلقه‌های افتادگی چشم مشهود خواهد بود. این افتادگی خطوط پایینی حتی ممکن است منجر به افتادگی پلک بالایی شود. بهترین راه حل برای درمان این مشکل، استفاده از کرم‌های دور چشم است.

روش صحیح استفاده از کرم دور چشم

برای استفاده از کرم دور چشم، باید به صورت زیر عمل کنید:

  1. ابتدا با استفاده از ماده شوینده، سطح پوست اطراف چشم را به طور کامل بشویید تا لوازم آرایشی از سطح پوست پاک شود. توجه داشته باشید که حتما از شوینده اطراف چشم استفاده کنید. شوینده صورت با شوینده چشم متفاوت است. برخی افراد از شوینده صورت برای شستن چشم‌های خود استفاده می کنند که این موضوع بیشتر باعث ایجاد چین و چروک می‌شود.
  2. بعد از شستن چشم‌ها، با استفاده از یک حوله پوست اطراف چشم را پاک کنید. سپس مقداری از کرم دور چشم را روی انگشت سبابه یا انگشت کوچک خود قرار دهید. می‌توانید با هر انگشتی که راحت هستید این کار را انجام دهید. در مرحله بعد، کرم دور چشم را در نواحی مختلف پوست اطراف چشم قرار داده و به آرامی آن را ماساژ دهید.
  3. به شکل کاملاً آرام به زیر چشمان خود ضربه بزنید. این کار را از در درونی‌ترین گوشه چشم شروع کنید و به سمت بیرون ادامه دهید. از کشیدن کرم دور چشم روی سطح پوست خودداری کنید. سپس حدود یک الی دو دقیقه صبر کنید تا کرم دور چشم به طور کامل جذب شود.

فواید استفاده از کرم دور چشم

بهترین فواید استفاده از کرم دور چشم شامل موارد زیر هستند:

۱.کرم دور چشم نقش موثری در جلوگیری از کدر شدن و شل شدن پوست اطراف چشم دارد. با افزایش سن، میزان رطوبت پوست کاهش پیدا می‌کند و با کاهش میزان تولید کلاژن ممکن است پوست اطراف چشم شل و افتاده شود.

۲.یکی دیگر از فواید استفاده از کرم دور چشم، از بین بردن سیاهی و تیرگی‌های اطراف چشم می‌باشد. برخی از افراد به صورت ژنتیکی تیرگی دور چشم را تجربه می‌کنند. اما پوست چشم بعضی افراد معمولاً به علت عوامل محیطی مثل خیره شدن به صفحه لپ تاپ، گوشی یا حتی افزایش سن تیره می‌شود.

۳.کرم دور چشم خاصیت مرطوب کنندگی نیز دارد و می‌تواند به عنوان زیرساز آرایش مورد استفاده قرار بگیرد. در این حالت، لوازم آرایشی روی سطح پوست اطراف چشم گلوله گلوله نخواهد شد.

۴.کرم دور چشم می‌تواند میزان تولید کلاژن در سطح پوست اطراف چشم را افزایش داده و از این طریق به از بین رفتن پف زیر چشم کمک کند.

 

استفاده از کرم دور چشم صبح بهتر یا شب ؟

به طور کلی، بهتر است همه افراد هر ۱۲ ساعت یکبار از کرم دور چشم استفاده کنند. بنابراین لازم است که در چند دوره زمانی در طول روز کرم دور چشم را مورد استفاده قرار دهید. با این حال، با توجه به اینکه مواد مغذی موجود در کرم دور چشم در زمان شب راحت‌تر جذب پوست می‌شوند، بهتر است، استفاده از این کرم در زمان شب را در اولویت قرار دهید. در صبح، مقدار کمتری از کرم دور چشم را روی سطح پوست قرار دهید؛ زیرا ممکن است مجبور به استفاده از لوازم آرایشی باشید. توجه داشته باشید که کرم دور چشمی که به صورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید حتماً دارای ضد آفتاب باشد.

ویژگی بهترین کرم دور چشم

بهترین کرم دور چشم خارجی یا ایرانی باید دارای ویژگی‌های زیر باشد تا از ایجاد چین و چروک روی سطح پوست جلوگیری کند:

  • بهترین کرم دور چشم، باید خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی داشته باشد و از خشک شدن پوست اطراف چشم جلوگیری کند.
  • کرم دور چشم نباید حساسیت و آلرژی در اطراف چشم‌ها ایجاد کند. این حساسیت ممکن است در نهایت موجب قرمز شدن چشم شود.
  • همچنین، باید دارای خاصیت از بین بردن تیرگی‌های دور چشم باشد. خاصیت ضد لک کرم دور چشم فوراور، باعث می‌شود تا سیاهی اطراف چشم به طور کامل از بین برود.
  • بهترین کرم دور چشم باید میزان کلاژن را در سطح پوست اطراف چشم افزایش دهد. کرم‌های دورچشمی که در مجموعه فوراور کالا در اختیار افراد قرار می‌گیرد، دارای تمامی ویژگی‌های بالا بوده و اثرات بی‌نظیری برای از بین بردن چین و چروک اطراف چشم دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه اینترنتی فوراورکالا به سایت این مجموعه به نشانی https://www.foreverkala.com/ مراجعه نمایید.

 

1401/10/14
20:06:29
5.0 / 5
365
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه