مدیر كتابخانه های قم:

مطالعه، انسان را از هویت خود با خبر می کند

مطالعه، انسان را از هویت خود با خبر می کند به گزارش عطر و تن، قم مدیر کتابخانه های قم اظهار داشت: مطالعه، انسان را از هویت خود با خبر می کند و راه درست زیستن را به او می آموزد.


روح الله متقی نیک، مدیر کتابخانه ها و انتشارات دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، ۲۴ آبان ماه در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه امام علی (ع) فرمودند: «کسی که با کتاب آرامش یابد، هیچ آرامشی را از دست نداده است»، عنوان کرد: مطالعه، انسان را از هویت خود با خبر می کند و راه درست زیستن را به او می آموزد.
به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، وی با اعلان اینکه کتاب همیشه در تمامی دوره ها و زمان ها کمک حال بشر بوده است تا آدمی با اندیشه های سالم در راه درست زندگی گام بردارد، بیان کرد: هفته کتاب و کتاب خوانی و روز کتابدار نمادی از توجه به سه مقوله بسیار مهم کتاب به عنوان آیینه تمام نما از زندگی، کتابخانه به عنوان محلی برای جمع آوری تجارب و دانش قابل انتقال دانشمندان سراسر دنیا است.
وی افزود: بدون تردید کتابداران رکن اصلی اطلاع رسانی، هستند که در ارائه خدمات پژوهشی و آموزشی نقش به سزایی دارند، واضح است که قسمتی از رشد و کارهای تولید علم در سطح کشور و جهان مرهون فعالیت و همت کتابداران عزیز است.
متقی نیک ضمن تبریک هفته کتاب، کتاب خوانی و کتابدار به تمامی اساتید، دانشجویان و همکاران این دانشگاه، به ارائه گزارشی از برنامه ها و کارهای مدیریت انتشارات دانشگاه در این ایام آگاهی داد و اظهار داشت: در سال قبل در هفته کتاب و کتاب خوانی و کتابدار بیش از ۱۰۰ برنامه در دانشکده های علوم قرآنی سراسر کشور برگزار شد.
وی بیان کرد: امسال هم بنا داریم ضمن افزایش کمیت باکیفیت و نوآوری جدیدی برنامه ها را پیش ببرم پس برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی و کتابدار از سه شنبه مورخ ۲۴ آبان تا سه شنبه یکم آذرماه در دانشکده های علوم قرآنی سراسر کشور شروع می گردد.
دیر کتابخانه ها و انتشارات دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم اظهار داشت: برگزاری کارگاه های مهارت افزایی، برگزاری کارگاه های آموزشی و پژوهشی، اجرای نشسته ای نقد کتاب، معرفی آثار اعضای هیأت علمی دانشگاه توسط خود مؤلف، بازدید از کتابخانه های بزرگ و مرجع استان، برگزاری کارگاه آشنایی با نرم افزارهای نور و... مهم ترین عناوین برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی و کتابدار در این ایام است.
منبع:

1401/08/25
08:17:58
5.0 / 5
216
تگهای خبر: آموزش , خدمات , رشد , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه