مطالعه جدید نشان می دهد؛

ترکیب مرگبار هپاتیت و HIV در بیماران قلبی

ترکیب مرگبار هپاتیت و HIV در بیماران قلبی به گزارش عطر و تن، یک مطالعه جدید نشان داده است که با بالا رفتن سن افراد مبتلا به HIV، احتمال حمله قلبی در آنها افزایش خواهد یافت و آنهایی که هپاتیت C درمان نشده دارند، در معرض خطر بیشتری قرار دارند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، «کری آلتوف»، نویسنده ارشد از دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز، اظهار داشت: «ابتلا همزمان به HIV و هپاتیت C به این علت رخ می دهد که یک مسیر انتقال مشترک دارند؛ هر دو ویروس امکان دارد از راه تماس خون به خون منتقل شوند.»
آلتوف اظهار داشت: «تا حدی به علت التهاب ناشی از فعال شدن مزمن سیستم ایمنی دو عفونت ویروسی، ما این فرضیه را مطرح کردیم که افراد مبتلا به HIV و هپاتیت C با افزایش سن در مقایسه با افراد فقط مبتلا به HIV، بیشتر در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند.»
برای مطالعه این نظریه، محققان اطلاعات سلامت بیشتر از ۲۳۰۰۰ نفر را که بخشی از یک مطالعه تحقیقاتی ایدز در آمریکای شمالی بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷ بودند، تحلیل و بررسی کردند. همه آنها درمان ضد رتروویروسی برای HIV دریافت می کردند.
از هر ۵ نفر یک نفر هم هپاتیت C مثبت بود.
محققان میزان حمله قلبی را بین گروههای فقط HIV و هپاتیت C به صورت کلی و با افزایش سن شرکت کنندگان مقایسه کردند. شرکت کنندگان در ابتدا بین ۴۰ تا ۷۹ سال سن داشتند.
این مطالعه نشان داد که با هر دهه افزایش سن، حملات قلبی در افراد فقط مبتلا به HIV ۳۰ درصد و در افرادی که به هپاتیت C هم مبتلا بودند، ۸۵ درصد افزایش خواهد یافت.
افرادی که سایر عوامل خطر بیماری قلبی را داشتند حتی در معرض خطر بیشتری بودند. برای فشار خون بالا، خطر حمله قلبی بیشتر از سه برابر می شود. با سیگار کشیدن ۹۰ درصد افزوده شد و با دیابت نوع ۲ ۴۶ درصد افزایش پیدا کرد.
عوامل در رابطه با HIV بر خطر حمله قلبی تاثیر می گذارند. شرکت کنندگانی که سطح سلول های ایمنی CD۴ پایینی داشتند، ۴۰ درصد بیشتر و کسانی که مهارکننده های پروتئاز مصرف می کردند، ۴۵ درصد بیشتر با این خطر روبرو بودند.
به گفته محققان، عوامل گوناگونی امکان دارد در افزایش ریسک حمله قلبی در بیماران مبتلا به عفونت نقش داشته باشد.
یکی از عوامل مؤثر امکان دارد التهاب در رابطه با داشتن دو عفونت مزمن ویروسی باشد. همینطور امکان دارد تفاوت هایی در عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی و عوامل غیرپزشکی وجود داشته باشد که بر سلامت افراد مبتلا به HIV و هپاتیت C که در افزایش ریسک نقش دارند، تاثیر بگذارد.


منبع:

1401/07/02
15:27:34
5.0 / 5
158
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه