بامداد روز نهم نقد و بررسی می شود

بامداد روز نهم نقد و بررسی می شود به گزارش عطر و تن نشست نقد و بررسی کتاب «صبح روز نهم» که به زندگینامه سردار شهید علیرضا نوری اختصاص دارد برگزار می گردد.به گزازرش ایسنا، کتاب «صبح روز نهم» پانزدهمین عنوان از مجموعه «بیست و هفت در بیست و هفت» است که سرگذشت نامه فرماندهان لشگر ۲۷ محمدرسول الله (ص) را در بر می گیرد.

شهید نوری یک مهندس و یکی از مسؤلان کارآمد نظامی جنگ بود که در زمینه جنگ های نامتقارن و نبردهای منظم سالهای دفاع مقدس کارنامه درخشانی دارد. او از شهدای شهر ساری از استان مازندران است و وقتی زمستان سال ۹۷ مسؤلان استان مذکور با لطف شان برایم مراسم تقدیری برپا کردند، پیشنهاد نوشتن کتاب درباره زندگی دوتن از شهدای این استان را هم مطرح نمودند که یکی از آنها شهید نوری بود.

این دو فرمانده که نوشتن زندگی شان پیشنهاد شد، علی رضا نوری ساروی و سید ابراهیم کسائیان بودند که هر دو با وجود اصالت مازندرانی خود، فرماندهی دو یگان قدرتمند تهرانی یعنی لشگرهای ۲۷ محمدرسول الله (ص) و ۱۰ سیدالشهدا (ع) را به عهده داشتند.

شهید علیرضا نوری از مدیران رده بالای راهن آهن دولتی و فرماندهان ارشد سپاه منطقه ۱۰ تهران بوده است. در مقطعی هم مسئولیت اعزام نیروهای تهران به جبهه را به عهده داشت. او متولد سال ۳۱ بود و سال ۶۵ به شهادت رسید.

نشست نقد و بررسی این کتاب چهارشنبه ۸ تیر از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در انتشارات ۲۷ بعثت برگزار می شود و مرتضی قاضی بعنوان کارشناس و منتقد در آن به سخنرانی می کند.
1401/04/05
11:53:17
5.0 / 5
182
تگهای خبر: تولد , رشد , زندگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه