مطالعات نشان می دهد؛

افزایش احتمال مبتلاشدن به کووید ۱۹ در افراد HIV

افزایش احتمال مبتلاشدن به کووید ۱۹ در افراد HIV عطر و تن: تحقیقات جدید نشان میدهد حتی بعد از واکسیناسیون، HIV احتمال مبتلاشدن به کووید را بیشتر می کند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، این مطالعه نشان داد که افراد واکسینه شده مبتلا به HIV در مقایسه با افرادی که ویروس عامل ایدز ندارند، ۲۸ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلاء به عفونت جدید کووید هستند.
اما یک خبر خوب این است که خطر کلی عفونت کووید در بین افرادی که حداقل با دو دوز اولیه واکسینه شده اند، صرف نظر از وضعیت HIV آنها، کم است.
«کری آلتوف»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه جانز هاپکینز مریلند، در این زمینه می گوید: «ما فکر می نماییم که ممکنست به سبب تأثیر HIV بر سیستم ایمنی و نقش سیستم ایمنی در پاسخ به واکسیناسیون و عفونت ناشی از کروناویروس، افزایش ریسک ابتلاء به موارد جدید کووید ۱۹ را در افراد مبتلا به HIV شاهد می باشیم.»
تیم تحقیق داده های نزدیک به ۱۱۴، ۰۰۰ مرد و زن واکسینه شده برای کووید را تحلیل و بررسی کرد که از این تعداد ۳۳ هزار نفر مبتلا به HIV بودند.
محققان علاوه بر شناسایی ۲۸ درصد خطر بالاتر ابتلاء به عفونت در بین افراد مبتلا به HIV، اذعان کردند که تعدادی از افراد مبتلا به HIV نسبت به سایرین با خطر عفونت بیشتری روبرو هستند که شامل افراد زیر ۴۵ سال در مقایسه با افراد بین ۴۵ تا ۵۴ سال بودند. همین طور خطر در میان افرادی که دوز سوم (یا تقویت کننده) دریافت نکرده بودند و کسانی که قبلاً مبتلا شده بودند بیشتر بود.
با کاهش تعداد سلول های T، خطر ابتلاء به عفونت در افراد مبتلا به HIV افزایش می یابد. سلول های T، گلبول های سفید مهمی هستند که با عفونت مبارزه می کنند و به طور معمول بوسیله HIV مورد حمله قرار می گیرند. زمانی که تعداد سلول های T در یک بیمار HIV به سطح بسیار پایین می رسد، اغلب نشانه گذار ایدز کامل است.
آلتوف اظهار داشت: «فرض ما این است که اختلال عملکرد سیستم ایمنی ناشی از اچ آی وی ممکنست نقشی در لطمه پذیری در مقابل ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ داشته باشد».
از اینرو پژوهشگران بر تزریق دوز سوم واکسن کووید ۱۹ در افراد مبتلا به HIV تاکید دارند.


منبع:

1401/03/23
09:08:30
5.0 / 5
199
تگهای خبر: بیمار , بیماری , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه