آرمانشهر واقع بین ها در کتابفروشی ها

آرمانشهر واقع بین ها در کتابفروشی ها کتاب «آرمانشهر واقع بین ها و راه رسیدن به آن» نوشته روتخر برخمان با ترجمه مزدا موحد انتشار یافته است.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، این کتاب در ۲۶۹ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۱۳۰ هزار تومان در فرهنگ نشر نو با همکاری نشر آسیم عرضه شده است.
بازگشت آرمانشهر، هفته کاری پانزده ساعته، چرا باید به همه پول مجانی بدهیم، رقابت با ماشین، آخر فقر، داستان غریب رئیس جمهور نیکسون و لایحه درآمد پایه اش، چرا بانکی بودن صرف ندارد، ارقامی نو برای دورانی نو، آن سوی دروازه های دیار فراوانی و ایده ها چگونه جهان را تغییر می دهند بخش های مختلف این کتاب را می سازند.
در نوشته پشت جلد کتاب می خوانیم: بعد از اینکه روزمان را صرف کارهایی می نماییم که معمولاً خوشایندمان نیست، چیزهایی را می خریم که لازمشان نداریم. روتخر برخمان به یادمان می آورد که لازم نیست این گونه باشد. برخمان ایده های آرمانشهری گوناگونی پیش می کشد و ثابت می کند که آنها امروزه هم عملی اند.
«آرمانشهر واقع بین ها» از نادر کتاب هایی است که به واقع متحیرمان می کند و تصویرمان از آینده را زیر و زبر می کند. برخمان در این کتاب ما را به سفری در تاریخ می برد، سفری رها از مرزبندی های سنتی چپ و راست. او مدافع عقایدی است که زمانشان فرا رسیده است.
متنی لازم برای هر آنکه نگران معایب اجتماع فعلی است و می خواهد به درمان آنها کمک نماید. (زیگموند باومن، نظریه پرداز برجسته علم اجتماعی)
اگر از کلیشه های قدیمی چپ و راست خسته شده اید شاید از اندیشه شجاعانه و متن شیوا و مباحث مستدل این کتاب لذت ببرید. (استیون پینکر، نویسنده «فرشتگان بهترِ سرشت ما»)
اگر افرادی کافی این کتاب را بخوانند، جهان جای بهتری خواهد شد. (ریچارد ویلکینسون، نویسنده «تزار»)
ندایی درخشان برای تفکر آرمانشهری درباره دستمزد و ساعت کاری و پادزهری برای بدبینی در مورد اتوماسیون در بازار کار. (چارلز کنی، نویسنده وارونه)
منبع:

1401/03/14
13:26:52
5.0 / 5
268
تگهای خبر: درمان , سفر , فرهنگ , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه