معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد:

کتاب در دوره کرونا خودرا باز تولید کرد

کتاب در دوره کرونا خودرا باز تولید کرد فارس معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلان اینکه کتاب در دوره کرونا خودرا باز تولید کرد، اظهار داشت: خدمات کتابخانه های عمومی پیشران حوزه فرهنگ کشور است.


فرشاد مهدی پور عصر چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت در آیین اختتامیه همایش بین المللی "طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی؛ الگوها، تجربه ها، ایده ها" اظهار داشت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان ساختاری که از نهادهای عمومی کشور بشمار می رود درحال خدمت رسانی است.
او اضافه کرد: روشن است در باب امر کتاب بعنوان میراث دینی و فرهنگی هرچقدر آنرا قدر بداریم، برکات بسیاری برای کشور خواهد داشت.
معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری همایش فوق، اظهار داشت: این رویداد ابتکاری بدیع در زمینه بین المللی و بینافرهنگی است و اقدامی موثر بوده و می تواند قدرت نرم جمهوری اسلامی را گسترش دهد.
بگفته مهدی پور، نهاد کتابخانه های عمومی کشور بعنوان یکی از مهم ترین سامانه ها و سازمان ها، در زمینه جهاد تبین نقش آفرین است، چونکه کتاب مهم‎ترین گنجینه‎ای است که می توانیم به وسیله آن با دیگران گفت و گو و بحث نماییم.
او اشاره کرد: اساسا بدون پیوند نداشتن حوزه کتاب با رسانه هر فعالیتی محال است، برای اینکه حوزه اطلاع رسانی و کتاب به شدت در زمینه آکادمیک با یکدیگر نزدیک است. البته در زمینه جهاد تبیین می شود با اصحاب رسانه بیشتر گفت و گو نماییم.
معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: طیف وسیع کشورهایی که در این همایش شرکت کرده بودند نشان از توان دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی دارد.
مهدی پور با اعلان اینکه کتاب در دوره کرونا خودرا باز تولید کرد، اضافه کرد: خدمات کتابخانه های عمومی پیشران حوزه فرهنگ کشور است.
بگفته او، با توجه به این که در دانشگاه ها، پژوهش گاه ها و مراکز اجرائی و غیراجرایی واحدی برای کتاب داریم، هرچقدر در متن سیاستگذاری نقش داشته باشند کشور بهتر اداره می شود.
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همین طور عنوان کرد: پلت فرم های مختلفی داریم که اختصاصی زیست بوم ماست. با امکاناتی که بواسطه حوزه آموزش و پرورش فراهم گشته است باید به اقتضائات بومی رشد و بالندگی بیشتری داشته باشیم.
مهدی پور توانمندسازی و رشد کتابداران به جهت این که روش های جدیدی را داشته باشند حائز اهمیت دانست و اضافه کرد: لزوم دسترسی مردم به کتابخانه ها بدین خاطر دارای اهمیت است و ما در هیچ کشوری شاهد این نیستیم که رهبر آن کشور این میزان تعلق خاطر و توجه به کتاب داشته باشد پس باید بتوانیم آن را در بدنه مردم به جریان بینداریم.
1401/02/28
22:43:50
5.0 / 5
216
تگهای خبر: آموزش , خدمات , رشد , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه