برنامه های حوزه هنری برای روز پاسداشت زبان فارسی

برنامه های حوزه هنری برای روز پاسداشت زبان فارسی به گزارش عطر و تن ویژه برنامه های دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه هنری برای روز «پاسداشت زبان فارسی» اعلام گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا و به نقل از دفتر پاسداشت زبان فارسی در زمینه هنری، این دفتر به مناسبت ۲۵ اردیبهشت، روز پاسداشت «زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی»، ویژه برنامه های مختلفی با همکاری مراکز تجسمی، موسیقی و دفتر طنز حوزه هنری برگزار می نماید.
بر طبق این خبر، اجرای قطعه موسیقی «وطن فارسی» به خوانندگی امیرحسین سمیعی از ایران و عارف جعفری از افغانستان برمبنای شعری از شهاب شهرزاد و سخنرانی دو نفر از فارسی پژوهان و اعضای شورای راهبردی دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه هنری با موضوع جایگاه و اهمیت زبان فارسی همچون ویژه برنامه های در نظر گرفته شده این دفتر برای این روز است که در قالب برنامه طنز «درحلقه رندان» برگزار می گردند. برنامه طنز در حلقه رندان، ساعت ۱۷ یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت، در سالن سوره حوزه هنری برگزار می گردد.
برگزاری نمایشگاه فارسی تور(فارسی + کاریکاتور) علی پاک نهاد، کارتونیست، کاریکاتوریست و تصویرساز، با موضوع مشاهیر زبان و ادبیات فارسی و برگزاری نمایشگاه خوشنویسی صفر نورزاد با عنوان «خم گیسو» در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری نیز از برنامه های تجسمی دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه هنری ویژه این مناسبت است که با همکاری مرکز تجسمی حوزه هنری برگزار می گردند.
نمایشگاه فارسی تور، در بردارنده کاریکاتورهایی از علی پاک نهاد با موضوع مشاهیر زبان و ادبیات فارسی همچون فردوسی، حافظ و سعدی است که از پنج شنبه ۲۲ تا یکشنبه ۲۵ اردیبهشت در گالری خانه عکاسان ایران در زمینه هنری روی دیوار می روند. پاک نهاد در آثار این نمایشگاه کاریکاتور، به تلفیق تصویر کاریکاتوریزه این بزرگان با نمونه اثر و نقطه عطف کارنامه ادبی این مشاهیر پرداخته است.
نمایشگاه خوشنویسی «خم گیسو» نیز دربردارنده برخی از آثار «صفر نورزاد» است که این هنرمند خوشنویس در آنها به شعرهایی از بزرگان شعر فارسی در قالب هنر خوشنویسی پرداخته است. این نمایشگاه که سه شنبه ۲۰ اردیبهشت افتتاح شد، تا ۲ خرداد در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری دایر است. علاقه مندان برای بازدید از آن می توانند از ساعت ۹ تا ۱۸ روزهای شنبه تا چهارشنبه تاریخ مورد اشاره به گالری ابوالفضل عالی مراجعه کنند.
علاقه مندان برای حضور در برنامه ها و بازدید از نمایشگاه های مورد اشاره می توانند به حوزه هنری واقع در: خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ مراجعه کنند.1401/02/22
11:48:08
5.0 / 5
222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه