یافته محقق ایرانی دانشگاه نیویورك؛

واکسن کووید 19 تاثیری بر قدرت باروری ندارد

واکسن کووید 19 تاثیری بر قدرت باروری ندارد نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که واکسن کووید۱۹ امکان دارد بر عادت ماهیانه زنان تاثیر بگذارد، اما بر قدرت باروری تاثیری ندارد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، یک مطالعه جدید نشان داده است که واکسن های کووید ۱۹ می توانند موقتاً و جزئی بر چرخه قاعدگی زنان تاثیر بگذارند، اما این تغییرات به سختی قابل تشخیص هستند.
محققان همینطور تاکید می کنند که واکسن ها بر باروری تاثیر نمی گذارند.
این مطالعه نشان داد که تغییرات در چرخه های قاعدگی به سختی قابل تشخیص می باشد و هیچ نشانه ای از مضر بودن برای شرکت کنندگان مطالعه یا سطح باروری آنها را نشان نمی دهد.
در این مطالعه نزدیک به ۴۰۰۰ نفر شرکت داشتند که ۲۴۰۳ نفر واکسینه شده و ۱۵۵۶ نفر واکسینه نشده بودند.
یافته ها نشان داد واکسن های کووید ۱۹ کمتر از ۱ روز در طول چرخه قاعدگی تغییر ایجاد می کنند.
دکتر «ترانه شیرازیان»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه نیویورک، اظهار داشت: «این واکسن اختلالات خفیفی را در چرخه قاعدگی برای برخی زنان نشان داده است. البته بعنوان یک تغییر مختصر گزارش شده است، و منجر به تغییر طولانی مدت یا اختلال در باروری نمی گردد.»
هنوز علت این تغییر مشخص نمی باشد. اما مهم ترین چیزی که محققان می گویند این است که تغییرات حداقل بوده و برای باروری مضر نیستند.
نتایج این مطالعه امکان دارد تردید واکسن را در بین برخی افزایش دهد، اما کارشناسان اصرار دارند که واکسن های کووید ۱۹ برای همه بیخطر هستند.
شیرازیان در ادامه اضافه کرد: «نتایج این مطالعه نباید مانع دریافت واکسن شود. در واقع، بیماری کووید احتمالاً بیشتر از واکسن، چرخه قاعدگی را مختل خواهد نمود. واکسن بهترین راه برای پیشگیری از بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از بیماری کووید است. واکسن باروری شما را مختل نمی کند.»


منبع:

1400/10/26
12:26:00
5.0 / 5
291
تگهای خبر: بیمار , بیماری , مرگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه