مطالعات محققان چینی نشان می دهد؛

میزان غیرعادی هورمون تیروئید در حاملگی و افزایش مشکلات رفتاری

میزان غیرعادی هورمون تیروئید در حاملگی و افزایش مشکلات رفتاری تحقیقات نشان می دهد میزان غیرطبیعی هورمون تیروئید در دوران حاملگی امکان دارد خطر مشکلات رفتاری در پسران پیش دبستانی را افزایش دهد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، هورمون های تیروئید برای رشد طبیعی مغز و سیستم عصبی کودک بسیار مهم هستند. در طول سه ماهه اول بارداری، کودک به تأمین هورمون تیروئید مادرش که از راه جفت وارد می شود، وابسته است.
سطح هورمون های تیروئید مادر، همچون هورمون محرک تیروئید (TSH) و تیروکسین آزاد (FT۴)، در دوران حاملگی تغییر می کنند، و میزان بالا و پایین هورمون تیروئید مادر می تواند بر رشد رفتاری کودکان تاثیر بگذارد.
دکتر «کون هوانگ» از دانشگاه پزشکی آنهویی چین، اظهار داشت: «یافته های ما اهمیت نظارت و مدیریت دقیق عملکرد تیروئید مادر در دوران حاملگی را برجسته می کند. این تحقیق دیدگاه جدیدی را در مداخله زودهنگام در مشکلات عاطفی و رفتاری کودکان عرضه می دهد.»
محققان ۱۸۶۰ جفت از مادران و فرزندانشان را در چین مورد مطالعه قرار دادند. آنها بارها سطح هورمون تیروئید را در سه ماهه اول، دوم و سوم حاملگی اندازه گیری کردند. محققان وقتی بچه ها ۴ ساله بودند خانواده ها را تحت نظر داشتند و از آنها خواستند یک فهرست برای ارزیابی مشکلات رفتاری آنها پر کنند.
یافته ها نشان داد پسرانی که از مادرانی با میزان هورمون تیروئید بالا در دوران حاملگی متولد می شوند، بیشتر در معرض گوشه گیری، مشکلات رفتاری و اضطراب یا افسردگی هستند. میزان متوسط و پایین هورمون تیروئید با رفتار پرخاشگرانه در پسران پیش دبستانی مرتبط بود.


منبع:

1400/10/20
23:57:27
5.0 / 5
81
تگهای خبر: پزشك , تولد , رشد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه