آخرین خبرها از سی وسومین نمایشگاه کتاب

آخرین خبرها از سی وسومین نمایشگاه کتاب به گزارش عطر و تن مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران با بیان اینکه امور اجرایی سی وسومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در حال انجام می باشد، اظهار داشت: جدول زمان بندی برگزاری سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آماده شده و بعد از مشورت با صاحب نظران و دست اندرکاران حوزه نشر، نهایی و وارد فاز اجرا می گردد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، علی رمضانی (مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران) ضمن اشاره به اقدامات و فعالیتهای صورت گرفته در مورد برگزاری سی وسومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار نمود: بنابر تصمیم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد برگزاری سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱، نیاز بود تا اقداماتی در این حوزه انجام شده و تدابیری اندیشیده شود.
او ضمن بیان اینکه به علت همه گیری ویروس کرونا و مشکلات ناشی از آن لزوم داشت تا هماهنگی های لازم با قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و ستاد ملی مقابله با کرونا صورت گیرد، بیان نمود: بر همین مبنا محمدمهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) با احمد وحیدی (وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا) و بهرام عین الهی (وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عضو اصلی ستاد ملی مقابله با کرونا) مکاتباتی داشتند. پاسخ اولیه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا این بود که با عنایت به شرایط همه گیری این بیماری در کشور و قابل پیشبینی نبودن آن، از الان امکان صدور مجوز برای برگزاری قطعی سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در اردیبهشت ماه سال آینده قابل انجام نیست.
مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران در ادامه اظهار داشت: در مرحله دوم هم عنوان شد که در صورت صدور مجوز برای برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به صورت حضوری، شرایط سالهای گذشته قابل تکرار نخواهد بود و برگزاری نمایشگاه با جمعیت سالهای گذشته، وسعت و تعداد بالای ناشران امکان پذیر نیست؛ در نتیجه باید در مورد این موارد برنامه ریزی کرده و برای کاهش آن راهکاری عرضه شود. همینطور در صورتیکه مجوز برگزاری سی وسومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران صادر شود باید دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور را مدنظر قرار داده و بر مبنای آن اقدام گردد.
رمضانی در عین حال خاطرنشان کرد: طبق دستور معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری این نمایشگاه در دستور کار خانه کتاب و ادبیات ایران قرار گرفته و این مجموعه با عنایت به موارد مدنظر ستاد ملی مقابله با کرونا سناریوهای مختلفی را برای اجرا طراحی نموده است. همینطور مذاکرات و مکاتباتی با سازمان های دست اندرکار در حال انجام می باشد تا بمحض تایید ستاد ملی مقابله با کرونا، فعالیتهای در ارتباط با برگزاری دوره سی وسوم نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عملیاتی شود.
او سپس بیان نمود: جدول زمان بندی برگزاری سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آماده شده و بعد از مشورت با صاحب نظران و دست اندرکاران حوزه نشر، نهایی شده و به سرعت وارد فاز اجرا می گردد. برخی از فعالیت ها را باید توامان انجام دهیم چون که با محدودیت زمانی روبه رو هستیم. قبلا هم اعلام گردید که بازدید از محل های احتمالی برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران انجام شده است. تصمیم گیری در این خصوص هم درحال نهایی شدن است.
علی رمضانی در انتها اظهار داشت: امیدوارم با کنترل همه گیری کرونا در ایران، امکان برگزاری بزرگترین رویداد فرهنگی کشور به نحو مطلوب فراهم گردد و علاقه مندان حوزه کتاب و کتابخوانی بتوانند از فعالیتهای ناشران کشور در دو سال قبل به صورت حضوری بازدید کرده و انتخاب گر بهترین ها باشند.
اتتهای پیاممنبع:

1400/10/19
19:57:35
5.0 / 5
117
تگهای خبر: آموزش , ادبیات , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه