تجلیل از اهالی ویرایش

تجلیل از اهالی ویرایش عطر و تن: دومین مراسم ملی نکوداشت اهالی ویرایش با تقدیر و تجلیل از 100 نفر در 20 گروه به همت انجمن ویرایش و درست نویسی اجرا شد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ستاد خبری بیست ونهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، در ابتدای این مراسم که در خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد، سینا آقاجانی که بجای پدر مرحومش عباس حاجی آقاجانی تقدیرنامه او را دریافت کرد، اظهار داشت: پدر به سبب تواضع زیاد شناخته شده نبودند اگرچه شخصیت علمی و عرفانی داشتند. تالیفات ایشان تحت عنوان اساطیر یونان در دانشگاه ها تدریس می شود.
در بخش دیگری از مراسم سیدعلی اکبر میرجعفری بعنوان ویراستار کتاب های درسی در سخنانی بیان کرد: ویراستار همیشه در خدمت نویسنده است. وجود او با وجود نویسنده تعریف می شود بدین سبب تلاش کنید که نویسنده باشید.
همین طور جمال یزدانی ویراستار خبر در بخش دیگری از مراسم اظهار داشت: ویرایش خبر همراه با خطر است چونکه اخبار مهم و ویرایش آن به سبب کمبود زمان حساسیت خاصی دارد و کوچکترین سهل انگاری را برنمی تابد.
در ادامه این مراسم مرتضی کیا به نمایندگی از مرحوم محمدرضا حکیمی تقدیرنامه او را دریافت و در سخنانی اظهار نمود: مرحوم حکیمی همه کتاب های خودرا خودشان با وسواس خاصی ویراستاری می کردند. کتاب «الحیات» را هفت مرتبه و کتاب «مرزبان توحید» را ۲۰ مرتبه ویراستاری کردند.
در ادامه مراسم از گروه مدرسان ویرایش فرهاد طاهری، محمدمهدی مرزی، حسین جاوید، مهدی قنواتی، عبدالرحیم موگهی و سیدجلیل شاعری لنگرودی و از گروه مترجمان ویرایش بلد مژده دقیقی، امیرحسین ایمان زاده، محمد نجابتی، فاطمه مدیحی بیدگلی، سایه میثمی، سیدمحمدحسین میرفخرایی، علیرضا طاق دره و محمد معماریان مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.
از گروه برنامه ساز فارسی دوست، زهره سربازی، داوود آجرلو، مهدی شاه رضایی، امیرحسین خرمشاهی و هدیه میری و از گروه ویراستاران کوشا حسین پورشریف، مرضیه مرادی، مرتضی بهرامی خوشنودی، سیدمحمد دلال موسوی، محمدرضا یعقوبی، ندا ابن علی، مهدی نوری، اکرم دژهوست گنک، مرضیه نصیری، حسین یاغچی، محمدرضا یعقوبی، مونا سیف، سعید حسینیان، خدیجه ادهم، شهره زمانی، سعید سادات حسینی، سمیرا سادات میرنظامی، لیلا نبی فر، علیرضا اشتری، سجاد سرگلی و کیوان دهقان پور تقدیر و مورد تجلیل قرار گرفتند.
همین طور از گروه ویراستار داستان سیدمحمد حسینی، از گروه ویراستاران شعر علی عباس نژاد، نسرین تهرانی و علی محمد مودب و از گروه استاد یا ویراستاران محمدرضا حکیمی، محمدرضا باطنی، حسین جلال پور و عباس حاجی آقایی تقدیر و مورد تجلیل قرار گرفتند.
از گروه ویراستاران خبر جمال یزدانی، محمد جواد کربلایی و محمدرضا حیاتی و از گروه نویسنده ویراستاردوست محمدمحسن عباسی ولدی و محمد حنیف تقدیر و مورد تجلیل قرار گرفتند.
در ادامه مراسم از گروه شیوه نامه نویس میرشمس الدین ادیب سلطانی، نادر خبازی دولت آبادی، سیامک کاظمی و محمدباقر انصاری. از گروه استاد پیشکسوت احمد سمیعی گیلانی، محمدعلی اسلامی ندوشن، بهاء الدین خرمشاهی، کامران فانی و علی کافی مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.
در بخش دیگر مراسم از سیدمحمد حیدری اصفهانی بعنوان نویسنده رساله تقدیر و تجلیل شد و از گروه فعالان فجازی سید نرگس نظام الدین و زینب قاسمیان و از گروه مدرس نامه نگاری اداری وحید خلیلی اردلان تقدیر و مورد تجلیل قرار گرفتند.
از گروه نهاد ویرایشی نکته پرداز پیشگام سمنان و ویراستاران واژه پرداز خودکار قرمز و از گروه رویداد فارسی دوست، جشنواره وب و موبایل، جشنواره فیلم فجر و جایزه معماری میرمیران مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.
از گروه پدیدآور دانشور، محمدجعفر یاحقی، محمدمهدی ناصح و حمیدرضا نویدی مهر، و از گروه ابزارساز ویرایش، رضا بختیاری فرد، حسین زاهدی، مسلم ابراهیمی، سعید مهرپویا، صابر راستی کردار، شرکت نرم افزاری مریم، وبگاه واژه یاب و ایوب کوکبی تقدیر و مورد تجلیل قرار گرفتند.
از گروه ویراستاران زبده، محمدجواد مهدوی، محمدطاهر چهارجوی، اصغر ارشادسرابی، حسین عطایی راد، جواد طهوریان و رضاخاکیانی و از گروه ویراستار فارسی آموخته آنا هوسپیان تقدیر و مورد تجلیل قرار گرفتند.
از گروه ویراستاران پیشکسوت، ابراهیم رضایی اول و علی سالیانی، از گروه ناشر ویراست دوست لوگوس، معارف، چاپ و نشر بین الملل، هرمس، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، شهرستان ادب، انقلاب اسلامی و نشر دانشگاهی مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.
همین طور از گروه ویراستاران کوشا از افغانستان زهره هاشمی، علی جعفری و پروین ولی زاده و از گروه برنامه ساز فارسی دوست مریم نامور آزاد و سیداکبر میرجعفری و از گروه ویراستار کتاب های درسی سیداکبر میرجعفری تقدیر و مورد تجلیل قرار گرفتند.
بیست ونهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ آبان ماه شروع شده و تا یکم آذرماه ۱۴۰۰ با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پُرکنیم» در سراسر کشور برگزار می گردد.
منبع:

1400/09/01
22:47:46
5.0 / 5
190
تگهای خبر: ادبیات , جایزه , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه