دماوند نامگ منتشر گردید

دماوند نامگ منتشر گردید به گزارش عطر و تن داستان بلند «دماوند نامگ» نوشته بهروز شادلو منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، این کتاب در ۹۲ صفحه و با قیمت ۴۰ هزار تومان توسط انتشارات سیب سرخ انتشار یافته است.
در معرفی کتاب «دماوند نامگ» توسط ناشر عنوان شده است: این داستان بلند با تمی اساطیری و با محوریت دماوند بعنوان نمادی از ایران زمین، یک روایت داستانی بلند را بازگو کرده است.
این داستان بلند به قول نویسنده آن، در هر بخش از خود تم و مبحث محوری متفاوتی دارد اما در مجموع مخاطب این داستان بلند با محوری ترین موضوعی که در همه داستان ها ارتباط برقرار می کند، فرهنگ ایران است.
بهروز شادلو ضمن اشاره به تلاش خود برای امتزاج میان اسطوره و ادبیات در این داستان بلند می گوید: داستان های رخ داده در این اثر اساسا مستقل و بدیع هستند، اما رخدادها و مضامین اساطیری پیش برنده داستان ها هستند.
وی همینطور بیان می کند: نمی توان اظهار داشت که متن داستان این کتاب نمادین است اما نمادپردازی اساطیری ژرفی در داستان جاری شده است. من در این اثر تلاش کردم حاصل کار در عین روایت های اساطیری خود پیکره کاملاً نوگرایی داشته باشد.
شادلو همینطور ضمن اشاره به زبان کتاب می گوید: زبان در این داستان در تناسب کامل با داستان پرداخته شده، اما به رغم بهره مندی از صورتی کهن بسیار روان و به روز است.
همینطور در بخشی از این کتاب می خوانیم: زمستان سپری شد و آن سنگ شروع به شکفتن نمود. بعد از پنج روز، در آغازین روز بهار، از آن سنگ که دوپاره شده بود زن و مردی بیرون آمدند و به اندازه دوازده گام دورتر از هم نشستند. آن زن و مرد پنج شبانه روز بی جنبش و چشم داشت و بی سخن روی در روی هم نشستند. در ششمین روز، به روز خرداد از ماه فروردین، چشم گشادند و گفتن یافتند. همان جا همان گونه دیرگاهی همدیگر را نگریسته تا که زبان باز کرده و با هم از هم پرسیدند: کیستی؟ و هر دو با هم پاسخ گفتند: دماوند.1400/09/01
16:18:11
5.0 / 5
63
تگهای خبر: ادبیات , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه