رئیس اداره باروری سالم جمعیت وزارت بهداشت:

اقتصاد، فرهنگ و باروری تکه های پازل جمعیت هستند

اقتصاد، فرهنگ و باروری تکه های پازل جمعیت هستند رئیس اداره باروری سالم جمعیت وزارت بهداشت اظهار داشت: مباحث اقتصاد، فرهنگ و باروری باید در کنار هم قرار گیرند تا یک خانواده در شرایط خوبی بتواند برای فرزندآوری برنامه داشته باشد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، ناهید اکبری، رئیس اداره باروری سالم جمعیت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در برنامه تلویزیونی «غیر محرمانه» با مبحث جمعیت و فرزندآوری با تکیه بر این که وضعیت جمعیت در کشور بحرانی است، اظهار داشت: با سیاست های ترغیب خانواده باید نرخ باروری کل را به ۲، ۱ دهم و بالاتر افزایش داد.
وی اضافه کرد: در حوزه بحث باروری همه باید به این باور برسیم که از ابتدا برای توسعه کشور، علاوه بر اقتصاد و فرهنگ مساله باروری هم مهم می باشد.
اکبری اظهار داشت: ایران دارای ارزش هایی است که در هیچ کشور دیگری وجود ندارد، در فرهنگ اسلامی ایرانی به ازدواج و فرزندآوری بهای بسیاری داده می شود و برای آن ارزش قائل هستیم و بهتر است که این نگاه در سیاست ها و تصمیمات هم دیده شود و آنرا بعنوان یک اصل بپذیریم.

وی با اشاره به اینکه در فرهنگ سازی فرزندآوری انسجام وجود ندارد، تصریح کرد: مباحث اقتصاد، فرهنگ و باروری باید در کنار هم قرار گیرند تا یک خانواده در شرایط خوبی بتواند برای فرزندآوری برنامه داشته باشد.
رئیس اداره باروری سالم جمعیت وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار نمود: تصویب طرح جوانی جمعیت و پشتیبانی از خانواده یک فرصت است و بی گمان در این قانون افراط و تفریط هایی هم وجود دارد. لیکن در اجرای آن نباید زمان را از دست بدهیم و به ساختار حاکمیتی توجه گردد. در این قانون تصمیمات باید مبتنی بر منافع مردم باشد با جریان این سیاستگذاری، انسجام در تصمیمات صورت می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: روح عمده این قانون در مورد مساله فرهنگ سازی است که به خوبی به آن پرداخته شده و باید رویکرد سیاستگذاری ها و تصمیمات تغییر یابد و نباید به شاخصهای زودهنگام بپردازیم بلکه باید شاخص ها در دسترس باشند.

1400/08/22
22:22:23
5.0 / 5
120
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه