مدیركل بازرسی وزارت بهداشت:

فرش های تشریفات با دولت سیزدهم جمع شد

فرش های تشریفات با دولت سیزدهم جمع شد به گزارش عطر و تن مدیرکل بازرسی وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی اظهار داشت: با افتتاح دولت سیزدهم فرش های قرمز و تشریفات جمع شد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، علیرضا رحیم نیاز قبل از ظهر سه شنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه فضای مسمومی ضد مدیران دانشگاه علوم پزشکی داده می شود و رسانه ها کمک کنند تا این فضا مدیریت شود، اضافه کرد: برای توسعه استان آذربایجان غربی همه مدیران باید دست به دست هم بدهند.
وی با اشاره به اینکه با افتتاح دولت سیزدهم فرش های قرمز و تشریفات جمع شد، اضافه کرد: شرایط کشور آرمانی نیست و آقای رئیسی زمانی را دولت را تحویل گرفت که شرایط مطلوبی حاکم نبود و یقیناً هرکس در این شرایط مسئولیتی را می پذیرد، جهاد می کند.
رحیم نیا با تکیه بر این که آمار مهاجرت بالاست و همه ما باید در جهت کاهش فرار مغزها تلاش نماییم، افزود: جایگاه آذربایجان غربی در توریسم درمانی خیلی بالاست و باید از همه ظرفیت های استان استفاده نمود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی هم در این مراسم اظهار داشت: بی گمان در نظام و در دولت مسئولیت یک امانت الهی است و بر مبنای سیاست های دولت و وزارت با شعار توسعه و اخلاق مداری و در تعامل با ادارات و استفاده از ظرفیت نمایندگان و امامان جمعه و استانداری و … طی مسیر خواهیم کرد.
محمدامین ولیزاده حسنلویی اضافه کرد: از نزدیک به ۱۵ هزار نیروی اداری انتظار دارم با امیدواری بیشتر به کار خود ادامه دهند و تمام تلاش خودم را با همدلی برای کاهش گلایه ها و مشکلات به کار می گیرم.
ترمیم نقاط ضعف و توسعه واکسیناسیون در آذربایجان غربی
سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی تصریح کرد: در سه محور توسعه پیگیری کارهای انجام شده، ترمیم نقاط ضعف و توسعه واکسیناسیون در دستور کار قرار می گیرد.
وی افزود: کاهش فاصله تخت های بیمارستانی، کوشش برای تکریم نیروی انسانی، ارتقای رضایت مندی پرسنل و بیمارستان و همراهان آنها، پیگیری برای مطالبات معوقه پرسنل، پیگیری از طرح امتیاز کرونا، توریسم درمانی، پیگیری برنامه های آموزشی دانشکده ها، پیگیری چشم انداز منطقه ۲ همچون اولویت های دوره جدید است.
ولی زاده بیان نمود: رایزنی جهت افزایش اعضای هیأت علمی تمام وقت و رشته های تخصصی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه و توسعه دانشکده علوم پزشکی خوی، کوشش برای افزایش رتبه بندی دانشگاه، رایزنی برای تولید مقالات و علم در دانشگاه و مراکز تحقیقاتی هم در دستور کار است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اضافه کرد: پیگیری توسعه زیرساخت های دانشگاه، پیگیری مطالبات دانشگاه، بهبود روند پرداختی به پرسنل و ظریب نیروی انسانی شاغل، پیگیری و توسعه فعالیتهای فرهنگی و دانشجویی و تقویت ارتباط با تشکل های دانشجویی، تقویت نظارت بر حوزه غذا و دارو همچون برنامه های مدیریتی دوره جدید است و نیازمند همراهی همگان هستیم.
وی با تکیه بر این که خط قرمز بزرگان نظام قانون گریزی و تخلف است و در این عرصه با کسی شوخی نداریم، اظهار داشت: کاهش آلام مردمی و بیماران به جد باید در دستور کار مجموعه قرار گیرد.
آذربایجان غربی ویترین نظام است
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی دیگر سخنران این مراسم با اشاره به اینکه آذربایجان غربی ویترین نظام است و مسؤلان کشوری باید نگاه ویژه ای به آن داشته باشند، اظهار داشت: زمانی که مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی استان را تحویل گرفتم شاخص تخت ها و خانه بهداشت و درمان بسیار پایین بود و اگر توسعه بیمارستان ها شکل نمی گرفت ماه های اول کرونا بیماران بیرون می خوابیدند.
جواد آقازاده اضافه کرد: توسعه و افزایش تخت های بیمارستان شوط، چالدران، تدبیر، امید، شمس، بازسازی بیمارستان طالقانی و توسعه بیمارستان سیدالشهدا و غیره همچون اقدامات شاخص این دوره است.
وی افزود: توسعه بیمارستان امام، بیمارستان امام علی، میلاد، مطهری، توسعه اورژانس بیمارستان امام، راه اندازی بیمارستان جامع زنان، افتتاح بیمارستان تکاب، راه اندازی بیمارستان های پیرانشهر، اشنویه، شاهین دژ، نقده، بیمارستان دیالیز ۱۵۰ تخت خوابی خیرین هم با پیشرفت فیزیکی ۵۰ تا ۸۰ درصد درحال اجرا هستند.
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اظهار داشت: بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی مهاباد و ۳۵۰ تختخوابی میاندوآب، توسعه بیمارستان آذربایجان، بیمارستان چایپاره و… در دستور کار قرار گرفت.
دهکده سلامت آذربایجان غربی آماده راه اندازی شد
وی خاطرنشان کرد: دهکده سلامت جزو دغدغه های اصلی مسؤلان استانی بود که زمین آن حدود ۵ ماه قبل واگذار شد و بیمارستان قابل توسعه از ۶۰۰ به ۱۰۰۰ تختخوابی آن در دستور کار است.
آقازاده راه اندازی ۱۸ کلینیک، راه اندازی نخستین داروخانه الکترونیک و آزمایشگاه مرجع و رفرنس در استان، راه اندازی ۵ مرکز تصویربرداری و ۱۶ دستگاه ۱۶ اسلاید در سطح استان و ۲۱ دستگاه اکسیژن ساز و تجهیز ناوگان آمبولانس را از دیگر اقدامات علوم پزشکی استان در این زمان عنوان نمود.
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی بیان نمود: آذربایجان غربی در گذشته ها مرکز قاچاق دارو بود و معاونت غذا و دارو رتبه اول مبارزه را به دست آورد و دانشکده علوم پزشکی خوی با محوریت شمال استان هم شکل گرفت و سبب افزایش اعتبارات استانی شد.
در این ضمن تقدیر از زحمات ۸ ساله جواد آقازاده، دکتر محمدامین ولیزاده حسنلویی بعنوان سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی معارفه شد.
عدم دعوت از رسانه ها به جز صدا و سیما در این مراسم از حاشیه ها و انتقادات به این مراسم بود.منبع:

1400/08/19
12:28:15
5.0 / 5
156
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه