حراج نسخه بسیار کمیاب نمایشنامه شکسپیر

حراج نسخه بسیار کمیاب نمایشنامه شکسپیر به گزارش عطر و تن بخشی از اولین نسخه فولیو مجموعه آثار «شکسپیر» در یک حراجی به مزایده گذاشته خواهد شد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، بخشی از اولین نسخه فولیو مجموعه آثار «شکسپیر»، نمایش نامه نویس نامدار انگلیسی که تمام قسمت نخست نمایش نامه «هِنری چهارم» را در بر گرفته است این هفته در یک حراجی به مزایده گذاشته می شود.
یکی از کارشناسان آثار «شکسپیر» این بخش از نمایش نامه را بعنوان قسمتی از اولین فولیو شکسپیر شناسایی کرده است.
اولین فولیو این نویسنده در سال ۱۶۲۳ منتشر گردید و از آن بعنوان قدیمی ترین کتاب که مجموعه آثار «شکسپیر» را در خود جای داده است یاد می شود. زمانی که شکسپیر در سال ۱۶۱۶ درگذشت، فقط ۱۷ عنوان از نمایش نامه های وی به چاپ رسیده بودند.
بدون وجود اولین فولیو که در مجموع ۱۸ عنوان از نمایش نامه های شکسپیر همچون «مکبث» و «طوفان» در آن جمع آوری شده است، شاید این آثار هیچگاه در تاریخ باقی نمی ماندند.


این نمایش نامه ها توسط دو نفر از دوستان و بازیگران شکسپیر جمع آوری و ویرایش شدند و حدود ۷۵۰ نسخه از اولین فولیو شکسپیر به چاپ رسید. گمان می رود امروزه ۲۳۳ مورد از این کتاب ها به جای مانده باشد.
ارزش این بخش از کتاب بین ۵۰هزار تا ۱۰۰هزار دلار ارزیابی شده است. این بخش که ۱۳ صفحه از نمایش نامه «هنری چهارم» را شامل می شود در ۲۹ اکتبر به مزایده گذاشته خواهد شد.
سال قبل یک نسخه کامل از اولین فولیو شکسپیر در یک حراجی به قیمت ۹، ۹۷۸، ۰۰۰ دلار به فروش رسید و رکورد جدیدی برای یک اثر ادبی به ثبت رساند.

منبع:

1400/08/05
17:48:51
5.0 / 5
215
تگهای خبر: فروش , كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه