رئیس دانشگاه علوم پزشكی اهواز:

کنوکارپوس عامل اصلی بحران تنفسی خوزستانی ها در پاییز است

کنوکارپوس عامل اصلی بحران تنفسی خوزستانی ها در پاییز است به گزارش عطر و تن رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت: کنوکارپوس عامل اصلی بحران تنفسی خوزستانی ها در پاییز است.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، فرهاد ابول نژادیان عصر امروز سه شنبه پر جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی خوزستان اظهار نمود: از چند سال پیش به دنبال نخستین بارندگی پاییزی شاهد حملات تنفسی ناشی از گیاه کنوکارپوس و آلایندگی ها هستیم که تا ۲۷ هزار نفر به بیمارستان های استان رجوع می کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز خاطرنشان کرد: با عنایت به گرده افشانی درختان کنوکارپوس در فصل پاییز و بروز تنگی نفس بعد از بارندگی پاییزی، لازم است که گیاهان کنوکارپوس پیش از اولین بارندگی هرس شوند.
وی خاطرنشان کرد: همه ساله این کار توسط شهرداری ها در شهریور انجام می شد که میزان رجوع افراد ناشی از تنگی نفس به بیمارستان ها تا ۵۰۰ نفر کاهش می یافت چون هر سال که در هرس این درختان کم کاری شده با بحرانی از رجوع بیماران روبه رو شده ایم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت: در شهرهایی که این گیاه هرس نمی شد به وضوح آمار بیماران افزایش پیدا می کرد.
وی با اشاره به اینکه زمانی در شهرستان های آبادان و خرمشهر در این حوزه کوتاهی صورت گرفت، اضافه کرد: همین مساله سبب شده که در مدت ۴۸ ساعت یک هزار و ۲۰۰ بیمار بیمارستان های این دو شهر رجوع کنند.
ابول نژادیان ضمن اشاره به نتایج تحقیقات محققان این دانشگاه درباره تاثیر کنوکارپوس بر بحران تنفسی خوزستان اظهار داشت: عصاره گیاه کنوکارپوس توسط تیم تحقیقاتی این دانشگاه تهیه و روی بیمارانی که در این بازه زمانی با علایم تنفسی رجوع می کنند، تست شده که تاثیر گیاه کنوکارپوس بر بیماران تنفسی اثبات شده است.


منبع:

1400/07/21
10:02:56
5.0 / 5
250
تگهای خبر: بیمار , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه