فرهنگ بان جدید رسید

فرهنگ بان جدید رسید عطر و تن: هشتمین شماره از فصلنامه فرهنگی و هنری «فرهنگ بان» منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، این شماره از مجله به صاحب امتیازی موسسه فرهنگ بان (اندیشه گستر) با مدیرمسئولی و سردبیری مرتضی هاشمی پور با قیمت ۵۰ هزار تومان انتشار یافته است.
بخش «کرونا در سالی که گذشت» با «هیچ سالی چنین بهار نداشت» نوشته کامیار عابدی، «نقشی از ایثار» نوشته علی بهرامیان، «سماع مرگ و ایثار» نوشته هوشنگ گلمکانی و «از منظری دیگر» نوشته علی خزاعی فر هم راه است.
در بخش «بزرگداشت» نیز «شاهد قرن؛ استاد احمد سمیعی (گیلانی)» را از حسین معصومی همدانی می خوانیم. همین طور در بخش «ارمغان مینوی» مطلبی با عنوان «ماجرای مینوی با مشیرالدوله در سال ۱۳۰۸» نوشته محمد دهقانی، و در بخش «نظرگاه» نیز مطالب «انگاره ایران در دوران صفویه: برتری دودمانی و تفاخر شهری» نوشته رودی مته با ترجمه مهرداد رحیمی مقدم، «قطب زمین و آسمان: جستاری کوتاه درباره تداوم فرهنگی ایران» نوشته فرزاد مروجی، «بحث نامکرر ترجمه شعر» نوشته علی صلح جو و «علم چیست؟» نوشته جورج اورول با ترجمه سیدمحسن اسلامی آمده است.
«خروج سرنوشت ساز» نوشته کاوه بیات، «امیرپرویز پویان در یادها و باورها» نوشته حمید شوکت و «هارولد لسکی» نوشته ایی. ایچ. کار با ترجمه محمود حبیبی نیز از مطالب بخش «تاریخ» این شماره «فرهنگ بان» هستند.
«زبان و ادبیات» و «داستان» که با مطالبی از عبدالله کوثری، حسن میرعابدینی، محمد جعفری (قنواتی)، غسان کنفانی (با ترجمه موسی اسوار) و... هم راه است، همچون دیگر بخش های این شماره از «فرهنگ بان» است.
همین طور در باقی بخش های مجله «ایران در جهان»، «بازتاب»، «معرفی و نقد کتاب» و «یادبود» دیده می شود.

منبع:

1400/07/07
23:07:43
5.0 / 5
259
تگهای خبر: ادبیات , فرهنگ , كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه