محققان هشدار می دهند؛

سویه مکزیکی کروناویروس با شدت بیماری و مرگ مرتبط می باشد

سویه مکزیکی کروناویروس با شدت بیماری و مرگ مرتبط می باشد مطالعات هشدار می دهند که سویه مکزیکی کروناویروس موسوم به B.۱.۱.۵۱۹ موجب افزایش ریسک بستری شدن در بیمارستان، شدت بیماری و مرگ می شود.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، محققان اخطار می دهند که نوع مکزیکی کروناویروس به نام B.۱.۱.۵۱۹ که چند ماهی است مکزیک را دربرگرفته است نه تنها سبب افزایش ریسک بستری شدن در بیمارستان و شدت بیماری می شود بلکه خطر مرگ و میر را هم بالا می برد. علاوه بر سویه های معروف دلتا و مو، گونه های فرعی هم نگران کننده هستند.
تیم تحقیق از مکزیک، شناسایی یک نوع بالقوه که دارای جهش T۴۷۸K، P۶۸۱H و T۷۳۲A در پروتئین سنبله است را در سویه جدید B.۱.۱.۵۱۹ گزارش کرد که به سرعت از انواع موجود در مکزیک پیشی گرفت و در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ ویروس غالب در این کشور بوده است.
تجزیه و تحلیل کلی ژنوم ویروس ها در سویه B.۱.۱.۵۱۹، نشان داد که در مقایسه با توالی ژنوم مرجع Wuhan-Hu-۱، در مجموع ۲۰ جهش را داراست. یازده مورد از این جهش ها مترادف نیستند و چهار مورد از آنها در پروتئین سنبله وجود دارند.
جهش P۶۸۱H یکی از جهش هایی است که در نوع B.۱.۱.۷ شناسایی شده در انگلستان هم وجود داشت. برخی گمان می کنند که امکان دارد این جهش قابلیت انتقال را افزایش دهد.
ارزیابی داده ها نشان داد که بیماران آلوده به نوع B.۱.۱.۵۱۹ با افزایش احتمال بروز علایم تأثیرگذار بر دستگاه تنفسی نسبت به انواع غیر B.۱.۱.۵۱۹ روبرو هستند.
مطالعات نشان داد که نوع B.۱.۱.۵۱۹ با افزایش ۱.۷۸۶ برابری تنگی نفس، ۱.۴۸۹ برابری افزایش درد قفسه سینه و ۳.۶۵۵ برابری افزایش سینانوسیس همراه می باشد.

1400/07/01
11:28:19
5.0 / 5
283
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پروتئین , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه