تودیع و معارفه معاونت فرهنگی ارشاد برگزار شد

تودیع و معارفه معاونت فرهنگی ارشاد برگزار شد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم معارفه معاون امور فرهنگی اظهار داشت: در انتخاب همکاران و انتصاب مدیران جدید، شناخت کامل از ایشان و میزان توانایی آنان ملاک اصلی است.


به گزارش عطر و تن به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلسه شورای معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه (۲۹ شهریور) با دستور جلسه «تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید» این وزارت خانه برگزار شد.
در این نشست محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار نمود: سیاست های دولت مردمی در عرصه فرهنگ روشن و فراگیر است و تمام تلاش ما به پیش بردن این سیاست هاست. ازاین رو در انتخاب همکاران و انتصاب مدیران جدید، شناخت کامل از ایشان و میزان توانایی آنان ملاک اصلی است.
وی در ادامه اظهار داشت: انتصاب آقای محمود شالویی بعنوان مدیرکل حوزه وزارتی بر مبنای همین رویکرد بود. ایشان برای همگان شناخته شده هستند و حدود ۲۲ سال است که در این وزارت خانه در جایگاه های مختلف مشغول و از مدیران موفق بوده اند.
اسماعیلی اضافه کرد: بنده ایشان را از زمان حضورم در اصفهان می شناسم، در آن زمان آقای شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان بودند، حضور ایشان در جایگاه مدیرکل حوزه وزارتی موید این نکته است که در نظر دارم بیشتر از نیروهای داخلی مجموعه استفاده کنم و ایشان هم مقبولیت و هم شناخت خوبی از وزارت خانه دارد و می تواند در تصمیمات مدیریتی به ما کمک نماید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: از آقای محمدی که در ۹ ماه گذشته مسئولیت حوزه وزارتی را برعهده داشته و بعد از رای اعتماد هم زحماتی زیادی برای استقرار بنده داشتند تشکر می کنم، ایشان در همان مسئولیت قبلی خود یعنی دبیر موسسات فرهنگی و همینطور مشاور وزیر به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
اسماعیلی در ادامه با قدردانی از تلاشهای محسن جوادی، معاون پیشین امور فرهنگی خاطرنشان کرد: ایشان از چهره های شاخص و برجسته علمی هستند و اخلاق حرفه ای ایشان سبب شده بود که وی یک شخصیت محبوب و دوست داشتنی نزد همه تلقی شود، ما تمایل داشتیم از ایشان بهره ببریم اما ایشان در همان ابتدای وزارت بنده درخواست شان این بود که با عنایت به آغاز کار دانشگاه ها، مأموریت شان در وزارت خانه به پایان برسد و به دانشگاه بازگردند.
او اضافه کرد: پس از اعلام آخر مأموریت آقای جوادی تصمیم بر انتخاب آقای احمدوند شد که فردی شناخته شده در حوزه کتاب و نشر هستند، از ۲۷ سال پیش با ایشان هم دانشگاهی بودم و تا به امروز دوستی ما قطع نشده و امید است حضور ایشان در این جایگاه سیاست های دولت مردمی را در این حوزه به خوبی پیش ببرد.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی سپس تصریح کرد: در صندوق اعتباری هنر هم شاهد حضور آقای پوراحمدی هستیم که پیش از این در استانداری اصفهان همکار بنده بودند و علاوه بر آن مدیرکلی آموزش و پژوهش و فرمانداری خوانسار را هم برعهده داشته و در نهایت در وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در بخش فعالیتهای اقتصادی مشغول بود. در همین جا از آقای سیدزاده هم که پیش از این زحمات زیادی را متحمل شدند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.
در ادامه جلسه هم محمود شالویی، مدیرکل حوزه وزارتی ضمن تشکر از اعتماد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به باعث انتصاب وی در سمت جدید اظهار داشت: از اینکه آقای اسماعیلی بنده را برای این مسئولیت انتخاب کردند تشکر می کنم، شخصا تصور نمی کردم چنین مسئولیتی به بنده داده شود، اما سابقه فرهنگی من در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان و آشنایی با ایشان سبب شده این مسئولیت را بپذیرم.
وی همینطور اظهار داشت: البته پذیرفتن این مأموریت جدید به این خاطر بود که تصور می کردم حضور بنده برای خدمت به همکارانی که سال ها در این مجموعه درحال فعالیت بودند به مثابه یک فرصت تلقی می شود. امیدوارم که در دوره جدید آن چه در توان دارم برای اعتلا و سرافرازی کشورم به منصه ظهور برسانم.
محمدی، دبیر موسسات فرهنگی هم در ادامه این جلسه اظهار داشت: نکته ای که در مورد تصمیم آقای اسماعیلی برای حضور بنده در موسسات فرهنگی مهم بود این است که ایشان می توانستند دستور به ادامه کار من در مجموعه موسسات بدهند یا اینکه حکم ابقا بدهند، اما حکم جدید برایم صادر کردند و با حکم جدید در موسسات مشغول هستم، این مورد معانی مختلفی دارد که یکی از آنها که برداشت شخصی بنده است توجه وزیر محترم به نیروهای درون مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
در ادامه این جلسه محسن جوادی، معاون پیشین امور فرهنگی بیان نمود: ابتدا از آقای دکتر صالحی وزیر سابق که پیش از این به بنده اعتماد کرده و علیرغم این که فشارها بر ایشان در خصوص اجرایی نبودن بنده بود این مورد را تحمل و به من اعتماد کردند، تشکر می کنم. بنده هم هر آن چه در توان داشتم برای ارتقای این حوزه انجام دادم.
او افزود: از تمام کسانی که در معاونت فرهنگی بنده را یاری کردند بی نهایت سپاسگزارم، تمام تلاش من در این دوران مدیریتی بر این اصل بود که حواشی کاهش و سطح تعاملات بالا برود، طبیعتا اشکالاتی در کار ما بوده و همیشه به دنبال نتیجه گیری بودیم، با مشکلات مالی زیادی در این دوران مواجه بودیم و اگر قصوری در این راه بود از طرف بنده بوده و درخواست حلالیت دارم.
جوادی خطاب به احمدوند اظهار داشت: امیدوارم ایشان نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را مرتفع کنند. کارهای زیادی در این عرصه وجود دارد که ان شاء الله بتوانند در این عرصه موفقیت های زیادی کسب کنند و بنده هم تا جایی که در توان داشته باشم کمک خواهم کرد. همینطور امیدوارم نگاه مثبتی به نیروهای معاونت فرهنگی داشنه باشند چونکه درک و دانش خوبی از این حوزه دارند.
در ادامه احمدوند معاون جدید امور فرهنگی وزارت ارشاد اظهار داشت: امیدوارم در مسئولیت معاونت فرهنگی بتوانیم گام های مهمی برداریم، نگاهی که به حوزه فرهنگ وجود دارد، منحصر به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست و بخش عمده ای از اتفاقات فرهنگی کشور در نهادها و بخش های دیگر کشور اجرایی می شود. اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم وظایف مهمی دارد که یکی از آنها در ارتباط با حوزه معاونت فرهنگی است؛ اهل قلم، پدیدآورندگان آثار نشر، حوزه ادیان و اقوام و موسسات و وظایف گوناگونی برای این بخش تعریف شده است.
او با بیان اینکه "در همین جا از زحمات آقای جوادی و کسانی که در این معاونت تلاش کردند تشکر می کنم" ضمن اشاره به شرایط سخت اقتصادی و عوارض همه گیری بیماری کرونا در حوزه فرهنگ اظهار داشت: به جهت این مسائل دغدغه های اقتصادی و معیشتی در حوزه کتاب و نشر افزایش پیدا کرد. ازاین رو در گام های اول با حمایت وزیر محترم و دولت تلاش می نماییم بخشی از این مشکلات را مرتفع نماییم و در ادامه مسیر به فکر نوسازی و تحول در حوزه های فرهنگی و نشر خواهیم بود.
احمدوند خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی انقلاب کلمه و زبان بود و امید است جایگاه واقعی کلمه و زبان که مهم ترین نمود امتداد فرهنگی ایران اسلامی است در دولت فعلی در جایگاه شایسته ای قرار بگیرد. تلاش می نماییم اقتصاد فرهنگ را پویاتر نماییم تا خدمات فرهنگی به جامعه فرهنگی به صورت مستمر عرضه شود.
در بخش پایانی جلسه شورای معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسماعیلی به اهمیت سفر رئیس جمهور به تاجیکستان اشاره و اظهار نمود: در مسافرت روزهای گذشته حجت الاسلام والمسلمین دکتر رئیسی به تاجیکستان صحبت های مهمی در مورد حوزه فرهنگ و اشتراکات فرهنگی این دو کشور بیان شد. امیدواریم هرچه سریع تر فعالیتهای فرهنگی و هنری دو کشور بیشتر از گذشته تداوم یابد.1400/06/30
17:51:47
5.0 / 5
307
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه