یافته محققان فنلاندی؛

ارتباط ایستادن و جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های مزمن

ارتباط ایستادن و جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های مزمن به گزارش عطر و تن به قول محققان، ایستادن بیشتر امکان دارد به پیشگیری از بیماری های مزمن کمک نماید.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، انسولین یک هورمون کلیدی در متابولیسم انرژی و تنظیم قند خون است. عملکرد طبیعی انسولین در بدن امکان دارد به خاطر مسائلی نظیر اضافه وزن، منجر به کاهش حساسیت به انسولین و افزایش ریسک ابتلاء به دیابت نوع ۲ و بیماری های قلبی عروقی می شود.
محققان دانشگاه تورکو فنلاند متوجه شده اند که ایستادن با حساسیت بهتر به انسولین مرتبط می باشد. ازاین رو افزایش زمان ایستادن روزانه امکان دارد به پیشگیری از بیماری های مزمن کمک نماید.
دیابت نوع ۲ یکی از شایع ترین بیماری های ناشی از سبک زندگی در سرتاسر جهان است و پیش از شروع این بیماری، معمولا اختلال حساسیت به انسولین، یعنی مقاومت به انسولین ایجاد می شود. در این حالت، بدن به صورت معمول به انسولین واکنش نشان نمی دهد و سطح گلوکز خون افزایش می یابد.
سبک زندگی تاثیر قوی ای بر مقاومت به انسولین و ابتلاء به دیابت نوع ۲ داشته و فعالیت بدنی منظم نقش مهمی در جلوگیری از این مشکلات دارد.
در این مطالعه، محققان ارتباط بین مقاومت به انسولین و بی تحرکی، فعالیت بدنی و تناسب اندام در بزرگسالان را با افزایش ریسک ابتلاء به دیابت نوع ۲ و بیماری های قلبی عروقی مورد بررسی قرار دادند.
آنها مشاهده نمودند که ایستادن با فرآیند بهتر حساسیت به انسولین، بدون توجه به میزان فعالیت بدنی روزانه یا مدت زمان نشستن، سطح آمادگی جسمانی یا اضافه وزن همراه می باشد.
«تارو گارتویت»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «این ارتباط قبلاً نشان داده نشده بود. این یافته ها بر جایگزینی بخشی از زمان نشستن روزانه با ایستادن تاکید دارد، بخصوص اگر فرد سفارش های فعالیت بدنی را رعایت نمی کند.»
وی در ادامه می افزاید: «ورزش منظم برای سلامتی مفید می باشد. به نظر می آید فعالیت بدنی، تناسب اندام و کم تحرکی هم با متابولیسم انسولین ارتباط داشته باشد.»


منبع:

1400/06/23
22:46:12
5.0 / 5
255
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دیابت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه