برگزاری مرحله نیمه نهایی مسابقات کتاب سه دقیقه ای

برگزاری مرحله نیمه نهایی مسابقات کتاب سه دقیقه ای عطر و تن: رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی از برگزاری مرحله نیمه نهایی اولین دوره «مسابقات ملی کتاب سه دقیقه ای» در 29 ‏شهریورماه بصورت مجازی آگاهی داد.


به گزارش عطر و تن به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، حامد علی اکبرزاده، دبیر اولین دوره مسابقات ملی کتاب سه دقیقه ای با بیان این خبر اظهار داشت: مرحله مقدماتی این مسابقات از آذرماه سال ۱۳۹۹ در سطح ملی و با مشارکت واحدهای جهاددانشگاهی در شش استان کشور شامل چهارمحال و بختیاری، زنجان، اصفهان (دانشگاه صنعتی اصفهان)، قزوین، گیلان و کردستان شروع شد. این مرحله با رقابت ۹۰ نفر از دانشجویان دانشگاه های مختلف انجام شد و در نهایت ۱۰ نفر بعنوان نفرات برگزیده استانی به مرحله نیمه نهایی راه یافتند. این مسابقات با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در قالب های بدیع، آشنایی و انس دانشجویان با کتاب های مفید و به اشتراک گذاشتن تجربه های کتاب خوانی خصوصاً بوسیله فضای مجازی برگزار می گردد.

دبیر اجرائی مسابقات ملی کتاب سه دقیقه ای در ادامه بیان کرد: به سبب محدودیت های کرونائی این مسابقات در مرحله نیمه نهایی بصورت مجازی برگزار می شود اما امیدواریم با بهبود شرایط و در صورت صدور مجوزهای لازم بتوانیم مرحله فینال مسابقات را بصورت حضوری و با جذابیت بیشتری اجرا نماییم.
علی اکبرزاده درباب روش اجرای مسابقات اظهار داشت: دانشجویان شرکت کننده در این مسابقات کتاب های را که مطالعه کرده اند در «سه دقیقه» معرفی می کنند؛ بهترین ارائه ها بعنوان برگزیده معرفی می گردند و به مراحل بعدی راه می یابند. ارائه مطلب در سه دقیقه از روش های جدیدی است که در دنیا درحال اجراست و بطور خاص در حوزه ارائه پایان نامه و ارائه کتاب در خیلی از کشورها رواج یافته است. در ایران نیز جهاد دانشگاهی بعنوان نهادی علمی و فرهنگی از ترویج کنندگان اصلی این شیوه بدیع بشمار می رود.

او در آخر از اجرای فینال این مسابقات در اواخر مهرماه سال جاری آگاهی داد.
منبع:

1400/06/22
23:50:11
5.0 / 5
282
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه