محققان بریتانیایی می گویند؛

کاهش احتمال بستری شدن در بیمارستان با واکسن های کووید 19

کاهش احتمال بستری شدن در بیمارستان با واکسن های کووید 19 عطر و تن: تحقیقات نشان می دهد احتمال مبتلاشدن به کووید 19 پس از دریافت واکسن هم وجود دارد اما ریسک بستری شدن در بیمارستان در مقایسه با افراد واکسینه نشده، حدود دو سوم کمتر است.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، بگفته پژوهشگران کالج کینگ لندن، واکسیناسیون همین طور احتمال ابتلاء به کووید ۱۹ بدون علامت را تا حد زیادی می افزاید و خطر علایم طولانی مدت را که علایم آن ۲۸ روز یا بیشتر بطول می انجامد، نصف می کند.
«کلر استیوز»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «تحقیقات نشان میدهد میزان مرگ و میر بیماران کرونائی بستری در بیمارستان ۲۷ درصد بیشتر است. ما می توانیم بوسیله واکسیناسیون، این تعداد را تا حد زیادی کاهش دهیم.»
نتایج نشان داد پس از دریافت واکسن، برای کسانی که تست کووید ۱۹ شأن مثبت بود، احتمال این که بیماری شأن علامت نداشته باشد زیاد بود. احتمال بدون علامت بودن بیماری بعد از یک دوز واکسن ۶۳ درصد و پس از دوز دوم ۹۴ درصد افزایش پیدا کرد.
همچنین خطر بستری شدن در بیمارستان بعد از دریافت یک یا دو دوز حدود ۷۰ درصد کم شد و خطر بیماری شدید (وجود پنج علامت یا بیشتر در هفته اول بیماری) حدود یک سوم کم شد.
احتمال ابتلاء به کووید ۱۹ با بهبود طولانی بعد از دو دوز واکسن ۵۰ درصد کم شد.
به گفته استیوز: «یافته های ما نشان میدهد که واکسن ها در کنار سایر مراقبت های شخصی نظیر استفاده از ماسک، تست مکرر کرونا، و حفظ فاصله اجتماعی بسیار مفید هستند.»


منبع:

1400/06/13
22:07:23
5.0 / 5
253
تگهای خبر: بیمار , بیماری , مرگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه