انتشار دوشیزگان و فیلسوف و پزشک قرن

انتشار دوشیزگان و فیلسوف و پزشک قرن به گزارش عطر و تن ترجمه کتاب «دوشیزگان» نوشته الکس مایکلیدیس و «فیلسوف و پزشک قرن ـ زندگی و اندیشه ی اخلاقی دکتر آلبرت شوایتزر» نوشته پردراگ چیچوواتسکی منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، رمان «دوشیزدگان» در ۳۵۲ صفحه با ترجمه مریم حسین نژاد و با قیمت ۹۰ هزار تومان توسط نشر سنگ انتشار یافته است.
در معرفی این کتاب توسط ناشر می خوانیم: «دوشیزگان»، جدید ترین اثر الکس مایکلیدیس، نویسنده رمان «بیمار خاموش» است که دو سال پیش رکورد پرفروش های نیویورک تایمز را با ۵۲ هفته حضور مستمر در بالای جدول، جابه جا کرد. «بیمار خاموش» همینطور کتاب سال تریلر آمریکا شد و جایزه گودریدز را هم در این رشته دریافت کرد.
رمان «دوشیزگان» مایکلیدیس هم بلافاصله پس از انتشار در لیست پرفروش ها قرار گرفت و همان گونه که انتظار می رفت، با استقبال خوبی روبه رو شد.
«دوشیزگان» یک تریلر روان شناختی است که مایکلیدیس با ترکیب اسطوره های یونانی، دانش روان شناختی و تکنیک های داستان معمایی خلق کرده است. داستان از قتل یکی از دانشجویان دختر دانشگاه کمبریج شروع می شود. دوست او به استاد خودشان به شدت مظنون است و تلاش دارد ثابت کند او گناهکار است. اما با وقوع یک قتل دیگر، ماجرا جنبه های عمیق تر و پیچیده تری به خود می گیرد...


همینطور کتاب «فیلسوف و پزشک قرن ـ زندگی و اندیشه ی اخلاقی دکتر آلبرت شوایتزر» در ۱۰۴ صفحه با ترجمه شهاب الدین عباسی و با قیمت ۳۵ هزار تومان توسط نشر مورد اشاره انتشار یافته است.
در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: «فیلسوف و پزشک قرن» در سه بخش تنظیم شده است: بخش اول با عنوان «چرا شوایتزر نادیده گرفته شد؟» ترجمه پاره کوتاهی از کتاب تحلیلی دکتر «پردراگ چیچوواتسکی» به نام «احیای نگرش اخلاقی آلبرت شوایتزر» است.
بخش دوم ترجمه مقدمه مفصل همین نویسنده در کتاب دیگری است که در آن زندگی و بینش اخلاقی دکتر شوایتزر را بررسی نموده و گزیده هایی از نوشته های شوایتزر را در آن آورده است.
بخش سوم کتاب هم ترجمه ای از نوشته های شوایتزر در زمینه های مختلف است.
در انتها کتاب، مترجم تصاویری را از مراحل مختلف زندگی شوایتزر آورده است. همینطور از خصوصیت های این کتاب، لیست منابع و توضیحات پایانی کتاب است که می تواند برای مطالعه بیش تر بسیار مفید باشد.
آلبرت شوایتزر سال ۱۸۷۵ به دنیا آمد. کارش را ابتدا در حوزه موسیقی، الهیات و فلسفه آغاز کرد، اما با وجود موفقیت های فراوان در این عرصه ها، تصمیم گرفت نظراتش را در بستر حقیقت زنده و به شکل عینی محک بزند. پس به دانشگاه برگشت و پزشکی خواند و به آفریقا رفت تا به روستاییان محروم قاره سیاه خدمت کند. به پاس این خدمات، سال ۱۹۵۲ جایزه صلح نوبل غیاباً به او اهدا شد که شوایتزر مبلغ ۳۶ هزار دلار آنرا صرف گسترش بیمارستان ها در آفریقا کرد. شوایتزر در سال ۱۹۶۵ دار فانی را وداع گفت.


منبع:

1400/06/07
23:40:14
5.0 / 5
276
تگهای خبر: بیمار , پزشك , جایزه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه