در نامه ای به رئیس سازمان غذا و دارو؛

تولیدکنندگان خواهان اصلاح قیمت شیرخشک نوزاد شدند

تولیدکنندگان خواهان اصلاح قیمت شیرخشک نوزاد شدند عطر و تن: انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد در نامه ای به رییس سازمان غذا و دارو خواهان اصلاح قیمت شیرخشک نوزاد باتوجه به افزایش قیمت مواد اولیه تولید شدند.


به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد در نامه ای به رییس سازمان غذا و دارو خواهان افزایش قیمت شیرخشک نوزاد شد و آمادگی خودرا برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و جایگزینی ارز نیمایی برای واردات مواد اولیه تولید اعلام نمود. در این نامه آمده است:
برادر ارجمند جناب آقای دکتر شانه ساز
معاون محترم وزیر و رییس سازمان غذا و دارو
احتراماً همانطور که مستحضرید درخواست افزایش قیمت شیرخشک اطفال با پیگیری های این انجمن بعد از ۶ ماه به میزان کمتر از ۱۵ درصد تعیین گردید. بدینوسیله این انجمن به نمایندگی از همه اعضا، اعتراض خودرا به موضوع میزان افزایش شیرخشک کودک بنا به دلیلهای ذیل تقدیم می دارد:
۱ درخواست اولیه اعضا جهت افزایش قیمت برمبنای مستندات تقدیمی برای محصولات مختلف تولیدی بین ۳۰ تا ۶۰ درصد بوده که کمیسیون دارو بطور یکطرفه قیمت همه محصولات را بطور مساوی حدود ۱۵ درصد اضافه نموده که جای بسی تعجب است.
۲ بیش از ۷ ماه است که واردات اسکیم ممنوع شده و اعضا به ناچار از اسکیم داخلی استفاده می نمایند که قیمت آن هم اکنون ۳.۵ برابر اسکیم با ارز دولتی است. اکنون قیمت پودر اسکیم داخلی بین ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان و تأثیر این گرانی روی هر قوطی حداقل ۱۰ درصد است.
۳ قیمت ملزومات بسته بندی روز به روز افزایش می یابد. بعنوان مثال قیمت قوطی فلزی به تنهایی ۲۰ درصد قیمت کل محصول است که در طول سال چند بار افزایش می یابد، قیمت سایر ملزومات بسته بندی نیز نظیر مقوا، درپوش پلاستیکی و قاشقک هر ماه افزایش دارد. جای بسی تعجب است که قیمتگذاری دستوری روی محصول نهایی انجام می شود اما روی قیمت زنجیره تامین مواداولیه آن هیچ نظارتی صورت نمی گیرد. اگر بنا باشد قیمت محصول نهایی ثابت بماند، باید ملزومات بسته بندی نیز تحت قیمتگذاری قرار گیرد.
۴ جهت کمبود ارز، این شرکتها مجبورند مواد اولیه خودرا بصورت حجم های بسیار بالا و در یک پروفرما و یک زمان وارد نمایند. این حالت فشار نقدینگی بسیاری به شرکتها وارد کرده که مجبور می شوند از بانک ها وام با بهره بالا گرفتن نمایند که این مورد در محاسبه قیمت لحاظ نمی گردد.
با عنایت بمراتب فوق و سایر مواردی که ذکر آن در حوصله مکاتبات اداری نیست، این انجمن مصرانه تقاضا دارد موضوع افزایش قیمت عادلانه شیرخشک مجدداً و با حضور مدیران مالی شرکت های تولیدی مورد بررسی قرار گرفته تا ان شاءالله تصمیماتی نزدیک تر به واقعیت های موجود اتخاذ گردد. تصدیق می فرمایید که به هر حال رضایت تولیدکننده ولو نسبی یا حتی کم، لازم و ضروری بوده و بطور قطع در پیشبرد امور آن هم در این شرایط دشوار تأثیرات انگیزشی کاملاً انکارناپذیری دارد. همین طور این انجمن یکبار دیگر آمادگی خودرا در جهت حذف ارز ترجیحی و جایگزینی ارز نیمایی اعلام و اضافه می کند پافشاری و اجبار دولت محترم به استفاده از ارز ترجیحی، نیازمند تامین بهنگام و به اندازه ارز مورد نیاز برای همه اقلام مواد اولیه و ملزومات تولید است و در صورت نادیده گرفتن اثرات حذف قسمتی از اولویت های ارزی برای مواد اولیه و ملزومات تولید بطور طبیعی مشکلات فعلی نه فقط کاهش پیدا نمی کند بلکه با ادامه این روند، شکاف موجود بین تولیدکننده و دولت را روز به روز بیشتر خواهدنمود.


منبع:

1400/05/22
12:08:47
5.0 / 5
222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه