سخنگوی سازمان غذا و دارو:

فایزر و مدرنا غیر از تولید آمریکا وانگلیس قابل خرید هستند

فایزر و مدرنا غیر از تولید آمریکا وانگلیس قابل خرید هستند سخنگوی سازمان غذا و دارو نوشت که هیچ منعی برای واردات واکسن های مورد تایید سازمان جهانی بهداشت وجود ندارد.


به گزارش عطر و تن به نقل از مهر کیانوش جهانپور در توییتر نوشت: منعی برای واردات انواع واکسن کرونا مورد تایید WHO (سازمان جهانی بهداشت) یا سازمان غذا و دارو همچون آسترازنکا، مادرنا و فایزر و … (غیر از تولیدی آمریکا و بریتانیا) وجود نداشته و ندارد. وی ادامه داد: در مورد آسترازنکا این امر محقق شده و در مورد سایر واکسن ها نیز کماکان کوشش برای خرید از منابع مورد تایید ادامه دارد. جهانپور همین طور در توئیت دیگری نوشت: واکسن سینوفارم در مقابل واریانت لاندا هم ۹۰ درصد در پیش گیری از مرگ موثر است. سخنگوی سازمان غذا و دارو ساعتی پیش نیز در گفت و گو با رسانه ها از واردات ۱۲۰ میلیون دز واکسن به کشور آگاهی داد و اظهار داشت: در سه ماه آتی بیش از حدود ۱۲۰ میلیون دز واکسن فراهم می شود و در صورت خوش قولی طرف های خارجی تا اختتام تابستان این رقم به ۴۰ میلیون دز خواهد رسید.

وی همین طور درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون در کشور اضافه کرد: خوشبختانه با ایجاد نظم در سامانه ثبت نام و نوبت دهی، موفق به کسب رکورد بیش از ششصد و چهل و ۶ هزار دز تزریق واکسن کرونا در کشور شده ایم. جهانپور افزود: در حال حاضر بیش از ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده و بیش از ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دز اول و حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر دومین دز واکسن خودرا دریافت کرده اند. سخنگوی سازمان غذا و دارو اضافه کرد: تا حالا هفت درصد از واکسن های تزریقی در کشور تولید داخل بوده است و این رقم تا اختتام مرداد می تواند در صورت تحقق وعده های تولیدکنندگان داخلی واکسن به ۲۰ درصد برسد و تا اختتام شهریور ۳۵ درصد از واکسن های تزریقی برای تولید داخل است.

1400/05/20
23:51:19
5.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه