تابستانه کتاب چقدر فروخت؟

تابستانه کتاب چقدر فروخت؟ «تابستانه کتاب 1400» در حالی به پایان رسید که با فروش 275 میلیاردریالی کتاب و بنا بر اعلام برگزارکنندگان، با ثبت بالاترین رکورد حضور کتاب فروشی ها در این طرح همراه بود.


به گزارش عطر و تن به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، در هجدهمین دوره طرح های توزیع یارانه کتاب بوسیله کتابفروشی ها (طرح های فصلی فروش کتاب) با عنوان «تابستانه کتاب ۱۴۰۰»، ۹۹۷ کتابفروشی از ۳۱ استان کشور ثبت نام کرده بودند که از مجموع کل آن، ثبت نام ۹۷۴ کتابفروشی در این طرح تایید شد. از این تعداد، ۱۶۲ کتابفروشی در استان تهران و ۸۱۲ کتابفروشی در سایر استانها کتاب ها را با یارانه ۲۰ درصدی در اختیار عموم مردم قرار دادند.
همین طور از بین ۳۱ استان مشارکت کننده در طرح، استان تهران با ۱۶۲ کتابفروشی در صدر قرار داشت و بعد از آن خراسان رضوی با ۱۲۳ کتابفروشی، اصفهان با ۹۳ کتابفروشی، قم با ۸۳ کتابفروشی، آذربایجان شرقی با ۶۱ کتابفروشی، کردستان با ۵۵ کتابفروشی و فارس با ۵۴ کتابفروشی در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.
در طرح «تابستانه کتاب ۱۴۰۰» که به مدت یک هفته از ۹ تا ۱۵ مردادماه اجرا شد، ۴۷۴ هزار و ۹۱۶ نسخه کتاب به ارزش ۲۷۵ میلیارد و ۴۶۶ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۵۲۴ ریال از طرف ۱۳۹ هزار و ۱۰۸ نفر در کل کشور خریداری شده است. از مجموع کل فروش، کتابفروشی های استان تهران توانستند ۴۴میلیارد و ۲۱۸میلیون و ۱۷۸ هزار و ۴۶۶ ریال و کتابفروشی های سایر استانها ۲۳۱میلیارد و ۲۴۸ میلیون و ۶۵۷ هزار و ۵۸ ریال کتاب بفروشند.
از مجموع کل کتاب های خریداری شده در کشور سهم مردم استان تهران ۷۵هزار و ۱۴۴ نسخه کتاب بود که از طرف ۲۳ هزار و ۴۰۷ نفر خریداری شد و در سایر استانها، ۱۱۵هزار و ۷۰۱ نفر توانستند در مدت اجرای این طرح ۳۹۹هزار و ۷۷۲ نسخه کتاب خریداری کنند.
در هجدهمین دروه از طرح های فصلی فروش کتاب، ۵۸ میلیارد و ۴۸۶ میلیون ریال یارانه به کتابفروشی های عضو طرح در سراسر کشور اختصاص پیدا کرد که از این مبلغ سهم استان تهران ۱۰ میلیارد و ۱۴۱ میلیون ریال و سهم سایر استانها ۸ میلیارد و ۳۴۵ میلیون ریال بود.
استان تهران با فروش ۴۴ میلیارد و ۲۱۸ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۴۶۶ ریال در این دوره از طرح توانست ۱۶ درصد از کل فروش کتاب ها را به نام خود ثبت کند؛ استان خراسان رضوی نیز با فروش ۳۱ میلیارد و ۵۶۷ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۸۲۱ و اصفهان با فروش ۳۰ میلیارد و ۱۸۸ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۱۴ ریال توانستند ۱۱درصد از کل فروش کتاب ها را از بین ۳۱ استان شرکت کننده در طرح به نام خود کنند.
در «تابستانه کتاب ۱۴۰۰» استانهای تهران، خراسان رضوی، اصفهان، قم، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی، مازندران، خوزستان و کردستان توانستند در فهرست پرفروش ترین استانها برمبنای تعداد کتاب قرار بگیرند. همین طور از پرفروش ترین استانها برمبنای مبلغ فروش می توان به تهران، خراسان رضوی، اصفهان، قم، فارس، کردستان، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران و خوزستان اشاره نمود.1400/05/16
20:54:04
5.0 / 5
232
تگهای خبر: ادبیات , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه