مرکز جدید انتقال خون در شهریار

مرکز جدید انتقال خون در شهریار مرکز جدید انتقال خون شهریار با حضور فرماندار و شهردار شهریار به همراه مدیر کل انتقال خون استان تهران راه اندازی شد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر بنابر گزارش اداره کل انتقال خون استان تهران، مرکز جدید سازمان انتقال خون شهریار با همکاری فرماندار این شهرستان و حمایت مالی شهرداری شهریار که آماده و تجهیز شده است، روز چهارشنبه با حضور فرماندار و شهردار شهریار و تعدادی از اعضای شورای شهر و مدیران انتقال خون استان راه اندازی شد و به بهره برداری رسید.
محمدرضا مهدی زاده مدیر کل انتقال خون استان تهران در این مراسم ضمن تشکر از استاندار، فرماندار، شهرداری، شورای شهر و تمام افرادی که در راه اندازی و تجهیز این مرکز با انتقال خون همکاری کرده اند اظهار داشت: سه بیمارستان شهریار با ۴۰۰ تخت فعال و مراکز درمانی اسلامشهر و شهر قدس از این به بعد به سادگی می توانند خون و فرآورده های مورد نیازشان را از این مرکز تهیه کنند، بی این که ناچار باشند مسیر طولانی را تا مرکز انتقال خون وصال تهران طی کنند.
وی ضمن تاکید بر گسترش مراکز انتقال خون شهرستان ها اظهار داشت: یک هزار و ۳۴۷ واحد فرآورده از آغاز سال تا کنون در بیمارستانها و مراکز درمانی شهرستان شهریار توزیع شده است که با راه اندازی این مرکز جدید توزیع فرآورده و پخش خون بیشتر از پیش در این شهرستان توسعه پیدا می کند.
مهدی زاده اظهار داشت: این مرکز جایگزین کانکس ۶ تخته افتتاح شده در سال ۸۸ می شود و با ظرفیت ۲ برابر و فضایی مناسب شأن اهدا کنندگان در اختیار شهروندان قرار می گیرد.
بنا براین گزارش پیشبینی شده است که این مرکز بزودی فرآوری و پخش خون و فراورده های آن در این شهرستان و بیمارستان های اطراف را بر عهده می گیرد.
شهردار شهریار بهزاد کاویانی هم در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل انتقال خون استان تهران، فرماندار و اعضای شورای شهر که در جانمایی، تجهیز و راه اندازی این مرکز تلاش و همکاری کرده اند اظهار داشت: کانکسی که پیش از این مرکز انتقال خون این شهرستان بود در خور مردم نبود و با پی گیری های شایان تقدیر استاندار، شهرداری منطقه یکی از املاک خویش را با مصوبه شورای شهر در اختیار اداره کل انتقال خون استان قرار داد و این مرکز با مساحت ۳۴۰ متر در اختیار اهدا کنندگان خون قرار گرفت و انتقال خون در شهریار صاحبخانه شد.
بهزاد کاویانی از توافق برای تخصیص قطعه زمینی برای راه اندازی ساختمانی مستقل جهت تأسیس انتقال خون این شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: تهیه و توزیع خون مورد نیاز غرب تهران از راه این مرکز انتقال خون تأمین خواهد شد و موافقت فرمانداری و شورای شهر هم در این حوزه دریافت شده است.
نور الله طاهری فرماندار شهریار هم ضمن ابراز مسرت از تسهیل وضعیت اهدای خون شهروندان اظهار داشت: تلاش تمامی دست اندرکاران این پروژه شایان تقدیر است. از اعضای شورای شهر، مدیر کل انتقال خون استان تهران، فرماندار و تلاشگران انتقال خون شهریار تشکر می کنم که این محل مناسب را تجهیز و راه اندازی کردند تا خواسته مردم عملی شود، وی تصریح کرد: در آینده هم مقرر است اعتبارات و مکان مناسبی برای ساخت یک ساختمان مستقل انتقال خون در اختیار این اداره قرار گیرد.
وی اضافه کرد: تحقق وعده پخش خون و فرآورده غرب تهران می تواند زمان طولانی تهیه این ماده حیاتی برای بیمارستانها را به ۱۵ دقیقه کم کند.
وی ابراز امید واری کرد که این تلاش ها خیر و برکت و خدمت به مردم این شهرستان را به دنبال داشته باشد.


منبع:

1400/05/16
12:25:29
5.0 / 5
269
تگهای خبر: بیمار , درمان , لاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه