شروع واكسیناسیون سراسری كاركنان شبكه بانكی كشور

شروع واكسیناسیون سراسری كاركنان شبكه بانكی كشور طرح واکسیناسیون سراسری کارکنان شبکه بانکی کشور بامداد امروز همزمان با عید سعید غدیر خم در بانک مرکزی شروع شد.


به گزارش عطر و تن به نقل از بانک مرکزی، طرح واکسیناسیون سراسری کارکنان شبکه بانکی کشور بامداد امروز همزمان با عید سعید غدیر خم در بانک مرکزی شروع شد. این طرح در مراسمی با حضور علیرضا زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا استان تهران، محمد طالبی دبیرکل بانک مرکزی و تعدادی از مدیران شبکه بانکی کشور شروع شد. در این مرحله که بصورت نمادین انجام شد واکسیناسیون صد نفر از کارکنان شاغل منتخب شبکه بانکی انجام شد و واکسیناسیون سایر پرسنل شاغل شبکه بانکی کشور در هفته آتی صورت خواهد گرفت.

علیرضا زالی در این مراسم با اعلان اینکه کارکنان بانک ها جزو گروه های پرخطر در معرض ابتلاء به ویروس کرونا هستند، ابراز امیدواری کرد شروع این پروسه همزمان با عید سعید غدیر خم آغازی برای احصای سلامت کلیه شهروندان ایرانی خصوصاً پرسنل شبکه بانکی کشور باشد.

رییس ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اعلان اینکه برمبنای بررسی ها احتمال ابتلای یک نفر از پرسنل شبکه بانکی کرونا حدود ۷.۵ برابر یک شهروند معمولی است اظهار داشت: از شروع شروع همه گیری ویروس کرونا پرسنل بانک ها جزو نخستین گروه های درگیر بودند و متأسفانه تا حالا ۲۶۰ نفر از آنها بر اثر کرونا فوت شده اند. زالی تاکید کرد: بدین سبب کارکنان شبکه بانکی به سبب ماهیت شغلی شأن بعنوان یکی از گروه های پر ریسک در معرض ابتلاء و نیز کانون احتمالی برای سرایت ویروس در سطح جامعه هستند و واکسیناسیون این گروه بسیار لازم است که به کاهش شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه نیز کمک خواهدنمود.

بر این اساس، اکبر کمیجانی، رییس کل بانک مرکزی طی مکاتبه ای با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خواهان تسریع واکسیناسیون کارکنان شبکه بانکی شده بود که این درخواست با موافقت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همراه شد و دکتر نمکی دستور شروع واکسیناسیون کارکنان بانک ها را از اوایل هفته آتی صادر کرد. از شروع همه گیری ویروس کرونا تا حالا ۳۵ هزار نفر از کارکنان شبکه بانکی به این ویروس مبتلا شدند و متأسفانه ۲۶۰ نفر از این عزیزان طی مدت یاد شده به سبب ابتلاء به ویروس کرونا جان خودرا از دست داده اند.

1400/05/08
12:19:02
5.0 / 5
266
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه