محققان هشدار دادند؛

شمع ها را فوت نكنید

شمع ها را فوت نكنید به گزارش عطر و تن محققان در آخرین مطالعه خود یافته اند كه فوت كردن شمع در مراسم مختلف می تواند انتقال باكتری ها را تا ۱۴۰۰ درصد بالا ببرد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، محققان دانشگاه كلمسون آمریكا گسترش باكتری ها را در زمان فوت كردن شمع تولد قبل از برش كیك بررسی كردند.
به گفته محققان، باكتری ها بخش غیراجتناب زندگی هستند كه تقریبا در تمامی تماس های انسانی وجود دارند. چه مفید و چه بیماری زا، مهم است بدانید كه این باكتری ها چگونه منتقل شده و با راه های جلوگیری از آلودگی آشنا شوید.
بیماری های ناشی از باكتری های بیماری زا كه به سرعت از طریق جمعیت منتشر می شوند، دغدغه اصلی سلامت عمومی جامعه امروز هستند.
محققان عنوان می كنند بعد از فوت كردن شمع ها، احتمال انتقال باكتری ها به كیك به شكل قابل توجهی افزایش می یابد.
به گفته محققان با فوت كردن شمع ۱۴۰۰ درصد احتمال انتقال باكتری های مجرای تنفسی شخص فوت كننده به سطح كیك وجود دارد و ممكن است به فردی كه بعداً آن كیك را می خورد منتقل شود.
محققان در این مطالعه كیك مصنوعی با استفاده از فوم پلی استایرن ساختند. بعد از آن لایه‎ای از فویل روی آن پوشاندند و شمع‎ها را روی آن قرار دادند. از برخی از شركت‎كنندگان در این آزمون خواستند كمی پیتزا بخورند و شمع را فوت كنند. البته به غیر از پیتزا ۱۱ نوع خوراكی دیگر هم به داوطلبان داده شد.
نتیجه این آزمایش نشان داد خوردن هر نوع غذا مقدار باكتری اضافه شده به سطح كیك را به اندازه‎ای خاص افزایش می‎دهد و البته میانگین آن ۱۴ هزار برابر است.
با این حال محققان تاكید دارند این باكتری‎ها معمولا باعث بیماری نمی ‏شوند و این مطلب فقط برای اطلاع از مقدار باكتری‎ای كه با فوت كردن شمع روی كیك اضافه می ‏شود.
یكی از محققان این آزمون مدعی شده باكتری‎های روی كیك معمولا باعث بیماری نمی ‏شوند و تنها در مواردی خاص كه فرد مریضی واگیردار داشته باشد می ‏تواند احتمال ابتلا به بیماری را افزایش دهد.
 

1396/05/13
18:04:29
5.0 / 5
4883
تگهای خبر: شمع , تولد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه