مطالعات نشان می دهد؛

تركیبات ویتامین E از تكثیر كروناویروس جلوگیری می كنند

تركیبات ویتامین E از تكثیر كروناویروس جلوگیری می كنند به گزارش عطر و تن محققان دریافتند مشتقات محلول در آب ویتامین Eموسوم به α-توکوفرول فعالیت ضدویروسی مهمی در مقابل سندرم حاد تنفسی کرونا ویروس دارد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، «کوین هارود»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آلاباما، در اینباره می گوید: «ما دریافتیم که این ترکیبات همراه با داروی ضدویروس رمدیسیویر برای مهار پلیمراز RNA وابسته به کروناویروس (RdRp)، آنزیمی که برای رونویسی و تکثیر ژنوم ویروسی بسیار مهم می باشد، تاثیر مضاعفی دارد.»
اگرچه تحقیقات زیادی برای شناسایی سریع درمان های ضدویروسی مؤثر تا حد زیادی بر روی استفاده مجدد از داروهای موجود متمرکز بوده است، اما تابحال فقط رمدیسیویر بعنوان درمان کووید ۱۹ مجاز بوده و مزایای بالینی آن بسیار ناچیز است.
در حال حاضر، داروی مورد تأیید سازمان غذا و دارو آمریکا، داروی ضدویروسی رمدیسیویر است که تابحال بهبود نتایج بالینی را نشان داده است، البته اثربخشی محدود و محدودیت تجویز وریدی دارد.
هنگامی که هارود و همکارانش ترکیبات برتر را برای ترکیبات هم افزایی غربال کردند، متوجه شدند که ترکیب رمدیسیویر و TPGS منجر به افزایش ۸ برابری قدرت ضدویروسی می شود.
محققان برای درک سازوکار اساسی فعالیت ضدویروسی TPGS، اجزای تشکیل دهنده آنرا آزمایش کردند: D-α-توکوفرول، سوکسینات و پلی اتیلن گلیکول.
از آنجا که α- توکوفرول به تنهایی در یک محیط آبی نامحلول است، محققان در عوض α سوکوسیات α-توکوفرول (αTOS) و فسفات α-توکوفرول (αTOP) را آزمایش کردند.
نتایج نشان داد که αTOS قادر به پیشگیری از تکثیر کروناویروس در سلول های VeroE6 است که نشان داده است α-توکوفرول جز فعال ضد ویروسی در TPGS است.


منبع:

1400/04/29
22:48:52
5.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه