یافته های جدید تایید می كند؛

كروناویروس در غدد بزاق دهان تكثیر می شود

كروناویروس در غدد بزاق دهان تكثیر می شود عطر و تن: نتایج یک پژوهش تأیید می کند که کروناویروس غدد بزاقی را آلوده کرده و تکثیر می شود و دهان یک نقطه ورود مستقیم برای کروناویروس است.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، مطالعه جدید توسط پژوهشگران دانشگاه سائو پائولو برزیل و دانشگاه میشیگان آمریکا نشان داده است که کروناویروس در غدد بزاقی میزبان انسان آلوده وجود داشته و تکثیر می شود.
توانایی کروناویروس جدید در انتشار و آلودگی یکی از عوامل تعیین کننده وضعیت پاندمی کووید ۱۹ است. کروناویروس بطور مداوم در بزاق تشخیص داده شده است.
تیم تحقیق در موارد کُشنده کووید ۱۹ نمونه برداری انجام داد. نمونه هایی از غدد بزاقی شامل SG ها، پاروتید، زیر فکی، و مینور بدست آمد.
این تیم با آنالیز هیستوپاتولوژیک نمونه ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد تا مشخصات ویروسی کیفی و کمی در غدد بزاقی مشخص شود. این مطالعه شامل ۱۳ بیمار زن و ۱۱ بیمار مرد با میانگین سنی ۵۳.۱۲ سال بود. نمونه کروناویروس در ۳۰ نمونه SG از ۱۸ بیمار مثبت بود.
بررسی ها حاکی از وجود کروناویروس و تکثیر آن در دهان بود.
به گفته تیم تحقیق، «غدد بزاقی مخزنی برای کروناویروس هستند و زمینه پاتوفیزیولوژیکی را برای مطالعات فراهم می کنند که استفاده از بزاق را بعنوان یک روش تشخیصی برای کووید ۱۹ نشان میدهد و نقش این مایع بیولوژیکی را در گسترش بیماری برجسته می کند.»
تیم تحقیق اظهار داشت که این کشف کمک می نماید تا دلیل فراوانی ویروس در بزاق را توضیح دهد و دانشمندان را قادر به انجام آزمایش های تشخیصی مبتنی بر بزاق برای تشخیص کووید ۱۹ کرده است.


منبع:

1400/04/19
18:59:49
5.0 / 5
270
تگهای خبر: آلودگی , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه