نشستی برای یاسپرس، روان پزشك فیلسوف

نشستی برای یاسپرس، روان پزشك فیلسوف به گزارش عطر و تن نشست نقد و بررسی کتاب «یاسپرس، روان پزشکِ فیلسوف» برگزار می گردد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه شنبه (پانزدهم تیر) ساعت ۱۱ بامداد به «یاسپرس، روان پزشکِ فیلسوف» اختصاص دارد که با سخنرانی فربد فدائی به صورت مجازی برگزار می گردد.
در خبر برگزاری این نشست عنوان شده است: عمده شهرت کارل یاسپرس به فلسفه اوست در عین حال وی را بزرگ ترین روان پزشک قرن بیستم خوانده اند. برای آنان که به یاسپرس فیلسوف توجه دارند باید اظهار داشت که نیل به شناخت فلسفه او از راه خواندن آثار روان پزشکی و روان شناسی او و بخصوص کتاب عظیم «روان - صدمه شناسی عمومی» میسر است.
کتاب «آشنایی با روان - صدمه شناسی عمومی»، کوششی است برای معرفی یاسپرس روان پزشک و تلخیصی است از کتاب «روان - صدمه شناسی عمومی» او که نه تنها برای پزشکان و روان شناسان، بلکه برای فیلسوفان، حقوقدانان، و نویسندگانی که مایل به دانستن چگونگی دریافت حقیقت های درون و پیرامون توسط دستگاه عصبی - روانی انسان هستند مفید می باشد. بخصوص آگاهی از روان شناسی ارتباط های مفهوم دار و فهم شهودی برای شاعران، داستان سرایان و نمایشنامه نویسان مفید می باشد، چونکه آنان واکنش های روان شناختی شخصیت های خیالی خویش را به صورتی تصویر می کنند که برای خواننده این تأثیر موجه نما را فراهم آورد که می توانیم آن چه را در اذهان شخصیت ها می گذرد، و چگونگی واکنش آنان را به تجاربشان دنبال نماییم. اگر نویسنده یا شاعر از این دانایی و توانایی بهره مند نباشد، نخواهد توانست با خواننده ارتباط برقرار کند. آگاهی و کاربرد فهم شهودی روان - تکوینی برای هرکس که می خواهد جهان ذهنی فرد دیگر را دریابد و یا منظور خویش را به او برساند ضروریست.
علاقه مندان می توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهر کتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.
منبع:

1400/04/10
13:44:03
5.0 / 5
244
تگهای خبر: پزشك , سایت , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه