دكترین تمدنی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر

دكترین تمدنی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر به اهتمام نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر، کتاب «دکترین تمدنی جمهوری اسلامی ایران» با عنوان «ایران و قیم المشروع الحضاری_ قراءه موضوعیه لمشروع النهضه عند قاده الثوره الاسلامیه الایرانیه» توسط نورالدین ابولحیه منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این کتاب پنجمین تألیف از سلسله «دکترین تمدنی ایران» است که به معرفی اصول و پایه های ارزشی و نظام سیاسی و تمدنی جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با سایر نظام های جامعه جهانی و سایر جوامع در بین امت اسلامی می پردازد.
سایر عناوین این سلسله کتاب ها عبارت است از:
۱- ایران.... دین و حضاره ۲- ایران.... نظام و قیم ۳- ایران....ثوره و انتصار ۴- ایران.... والقرآن
کتاب «ایران و قیم المشروع الحضاری» در ۱۰ فصل تدوین شده است: دکترین تمدنی و ارزش های دینی، دکترین تمدنی و ارزش های معنوی، دکترین تمدنی و ارزش های اخلاقی، دکترین تمدنی و ارزش های انسانی، دکترین تمدنی و ارزش های اجتماعی، دکترین تمدنی و ارزش های سیاسی، دکترین تمدنی و ارزش های اقتصادی، دکترین تمدنی و ارزش های دانشی و فرهنگی، دکترین تمدنی و ارزش های هنری، دکترین تمدنی و ارزش های رسانه ای و ارتباطات.
نورالدین ابولحیه در مقدمه کتاب خود می نویسد: "هدف اساسی انقلاب اسلامی ایران بگفته رهبرانش، شروع خیزشی نو در جهان اسلام، بلکه در بین تمامی مستضعفان جهان است و بدین سبب شایسته است که بدون در نظر گرفتن خصوصیات زمانی و مکانی به بررسی آن بپردازیم.
دکترین تمدنی ایران دو بعد دارد: اول بعدی که جلو چشم همه جهانیان است و عزت، سرافرازی، پیشرفت های علمی، صنعتی و تکنولوژی در عرصه های مختلف برای مردم به ارمغان آورده است. دوم بعد پنهانی آن یعنی روح بلند و اندیشه توانای ایرانی که این ظواهر زیبای مورد اذعان تمامی حق جویان را آفریده است."
او هدف از تألیف کتاب را "تبیین اندیشه مقام معظم رهبری در جهان امروز و شناختن بعد دوم این دکترین" معرفی می کند.
کتاب های دکتر نورالدین ابولحیه در الجزایر بصورت مجازی و در سایر کشورهای عربی همچون عراق بصورت چاپی منتشر می شود. این نویسنده کتاب های زیادی را در حوزه اندیشه اسلامی، شیعه شناسی و ایران شناسی منتشر نموده است.1400/03/26
10:07:40
5.0 / 5
184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه